سرقت دارایی کیف پول های مبتنی بر سولانا

240
سرقت دارایی کیف پول های مبتنی بر سولانا

ادعای سرقت دارایی کیف پول های مبتنی بر سولانا، توسط برخی کاربران

طبق اطلاعات دریافت شده از منابع خبری آگاه، سرقت دارایی کیف پول های مبتنی بر ارز سولانا ،عده ای از کاربران و فعالان بازار، کیف پول فانتوم ( فانتوم یک والت مبتنی بر سولانا می باشد) ادعا کردند که میلیون ها دلار از دارایی های آنها در کیف پول یا Magic Eden به سرقت رفته است.

چه مقدار ارز به سرقت رفته است؟

کاربران این والت های مبتنی بر سولانا اذعان داشتند که نوتفیکیشن هایی دریافت می کنند که نشان می دهد در حال ارسال ارز به آدرس های ناشناخته ای می باشند. مجموع وجوه تخلیه شده تا کنون مشکوک به بیش از 6 میلیون دلار در SOL است. با این وجود  Blockworks به طور قطع این رقم را تأیید نکرده است.

برخی از برداشت های غیر مجاز از @phantom یا @MagicEden بوده و گفته می شود در کمتر از 10 دقیقه بیش از 6 میلیون دلار تخلیه شده است. این یک خطر جدی برای کاربران والت فانتوم می باشد، ممکن است والت های دیگر نیزبا چنین مشکلاتی روبه رو شوند.

یکی از کاربران، که از Paladin@ استفاده می کرد در راستای سرقت دارایی کیف پول های مبتنی بر سولانا، در تویتی گفته که کیف پول‌های چند نفری که وضعیت مشابه با این داشتند «به‌طور تصادفی تخلیه شده‌اند».

چه کسانی مشکوک به سرقت می باشند؟

پالادین در راستای سرقت دارایی کیف پول های مبتنی بر سولانا به دو والت آدرس بزرگ اشاره کرده که ممکن است برای کلاهبرداران است. مجموع دارایی این دو ولت تقریبا 37777 SOL معادل 1.5 میلیون دلار آمریکا می باشد. پالادین : سومین کیف پول مشکوک با تقریباً 2402 SOL (95000 دلار) دارایی می باشد که همچنان شاهد تخلیه ارزها به این آدرس می باشیم.

تاثیر این این اتفاق بر توکن های سولانا

قطعا سرقت دارایی کیف پول های مبتنی بر سولانا تاثیر منفی بر تمامی توکن های شبکه سولانا خواهد گذاشت. توصیه می شود دارایی های خود را به ولت های سخت افزاری ledger انتقال دهید، یا برنامه هایی مانند استیکینگ و Magic Eden را فعلا غیر فعال کنید.

علاوه بر خبر هک شبکه سولانا، هک و کلاهبرداری در دیفای و NFT همچنان در حال افزایش بوده و طبق گزارش Blockworks تنها در سه ماهه اول سال جاری بیش از 1.2 میلیارد دلار کلاهبرداری صورت گرفته است. با وجود مطالبی که در بالا به آن اشاره شد باید دید این اتفاق تا چه اندازه رو سولانا و توکن های این ارز تاثیر می گذارد. خبرهای آتی باکوینا را دنبال کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *