آدیوس

756
آدیوس

آدیوس چیست؟

آدیوس یک پلتفرم غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین می باشد که فعالیت آن در زمینه پخش موسیقی است. این پلتفرم قصد دارد در سیستم های پخش موسیقی تغییرات اساسی را ایجاد کند. پلتفرم آدیوس شباهت زیادی به سیستم های پخش ساندکلود و اسپاتیفای دارد ولی تفاوت اصلی آن غیر متمرکز بودن آن است.

توکن اختصاصی و بومی این پلتفرم، آدیوس نام دارد که با نماد اختصاری AUDIO شناخته می شود. این توکن بر طبق استاندارد ERC-20 فعالیت دارد.


تاریخچه پلتفرم آدیوس


پلتفرم آدیوس در سال 208 توسط دو فرد با نام های رونیل رامبورگ Roneil Rumburg و فارست برونینگ Forrest Browning راه اندازی شد ولی شبکه اصلی آن در اکتبر 2020 معرفی گردید. 

آقای رامبورگ مدیر عامل شرکت محسوب می شود که پیش از راه اندازی این پلتفرم در شرکت های بلاک چین مسئولیت سرمایه گذاری را بر عهده داشت. او مدرک مهندسی خود را از دانشگاه آسنتفورد دریافت کرد. از سوی دیگر این فرد صاحب یک شرکت پرداخت همتا به همتا بک اسلش BackSlash نیز می باشد.

آقای برونینگ نیز فارغ التحصیل دانشگاه آستنفورد است که پیش از راه اندازی پلتفرم آدیوس در استارتاپ های مختلف و شرکت های مربوط به سرمایه گذاری فعالیت کرده است.


کاربردهای توکن AUDIO


  • افرادی که دارنده ی توکن آدیوس هستند می توانند در تصمیمات پلتفرم نظرات خود را بیان کرده و رای دهند. همچنین این امکان نیز برای آن ها فراهم است تا به کمک توکن در شبکه ثبت نام کنند و از موزیک های موجود در پلتفرم نهایت استفاده را ببرند.
  • از دیگر کاربرد های این ارز این است که کاربران می توانند آن ها را استیک کنند و در ازای آن از شبکه پاداش بگیرند. زمانی که توکن ها استیک شوند خدمات گسترده و ویژه ای را در اختیار دارندگان آن ها قرار می گیرد.
  • یکی از ویژگی های اصلی این توکن حفظ امنیت شبکه خود است. در واقع می توان گفت توکن آدیوس نقش ایجاد تعامل بین هواداران و هنرمندان را در پلتفرم خود دارد که به آن ها جهت فعالیت در شبکه انگیزه می دهد.

ویژگی پلتفرم آدیوس


همانطور که در بالا گفتیم ویژگی اصلی پلتفرم آدیوس که آن را با سایر سیستم های پخش موسیقی متفاوت کرده است مبتنی بر بلاکچین بودن آن می باشد. این پلتفرم باعث تغییرات بزرگی در صنعت موسیقی شده است و موجب افزایش تعامل بین هنرمندان و هواداران می شود.

برای هنرمندان این امکان فراهم شده استتا موسیقی های خود را کاملا رایگان و بدون پرداخت هزینه ای در پلتفرم آپلود کنند تا هواداران آن ها نیز به صورت رایگان از موسیقی های آن ها لذت ببرند. فعالیت در پلتفرم آدیوس بسیار آسان است و می توان بلافاصله پس از ثبت نام موسیقی های خود را در شبکه قرار داد. این پلتفرم به هنرمندان کمک می کند تا به کسب درآمد برسند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ایجاد رقابت بین هنرمندان است که آن ها می توانند با یکدیگر رقابت کنند و پاداش بگیرند. یکی از ویژگی هایی که این شبکه هنوز از آن پشتیبانی نمی کنند حفاظت از حقوق چاپ است که برای رفع این مشکل توسعه دهندگان شبکه تلاش می کنند.


کیف پول آدیوس


کسانی که قصد نگهداری از ارز دیجیتال Audius خود را دارند باید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده کنند. با توجه به گستردگی ارزهای دیجیتال کیف پول های متعددی نیز شروع به فعالیت کردند که هر کدام از آن ها طبق استاندارد خاصی کار می کنند و از ارز دیجیتال محدودی پشتیبانی می کنند.

اگر امنیت برای شما اهمیت زیادی دارد بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید و لی باید بدانید که این کیف پول ها قیمت های بالای دارند و کیف پول های نرم افزاری بیشتر در دسترس هستند. در ادامه به برخی از کیف پول هایی که از ارز دیجیتال آدیوس پشتیبانی می کنند را نام می بریم:

  • تراست والت Trust Wallet
  • لجر نانو اس Leger Nano S
  • سیف پل Safe Pal
  • ترزور Trezor
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *