نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو پس از 4 سال

1225
نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو

دلیل نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو پس از چند سال چیست؟

نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو  برای اولین بار در سال 2018 در توکیو، اوزاکا راه اندازی شده اند و امروزه شهروندان توکیو و اوزاکا، می توانند ارزهای دیجیتال را از ماشین هایی غیر از تلفن و رایانه شخصی خود معامله کنند.

دستگاه های خود پرداز رمز نگاری که در اصطلاح به عنوان BTM در ژاپن و نقاط دیگر جهان شناخته شده هستند قبلا در مناطق تجاری اصلی رایج بودند. اما پس از هک فاجعه بار Coinchek در اوایل سال 2018 که صنعت کریپتو ژاپن را به زانو درآورد، دیگر مورد توجه قرار نگرفت.

نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو
نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو

به گفته Mainichi و Nikkei، چهار سال است که یک BTM در ژاپن فعالیت می کند و اکنون تعدادی از ماشین ها در توکیو و اوزاکا دارای این دستگاه ها هستند.

امکاناتی که نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو فراهم می کند

در یک بیانیه مطبوعاتی، Gaia btm (شرکتی که در پشت این اقدام قرار دارد) فاش کرد که این ماشین ها به معامله گران اجازه می دهند تا بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بیت کوین کش (BCH) و همچنین لایت کوین (LTC) را خریداری کرده یا بفروشند.

Gaia BTM ادعا کرد که در ماه های آینده به تولید ماشین های خود در سراسر کشور ادامه خواهد داد و قصد دارد تعداد 50 دستگاه BTM را در مدت یک سال فعال کند. همچنین قصد دارد این تعداد را در سه سال آینده به 130دستگاه افزایش دهد.

تاثیر نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو بر بازار اقتصادی ژاپن

رسانه ها خاطر نشان کردند که نصب خودپرداز بیت کوین در توکیو اتفاق جدیدی برای صنعت کریپتو ژاپن خواهد بود، زیرا هیچ شرکت ژاپنی به رسمیت شناخته شده ای، هرگز BTM را در این کشور راه اندازی نکرده اند و تمامی دستگاه های قبلی از انحصار شرکت های خارجی یا تولید شده از سوی شرکت های داخلی بودند که به رسمیت ثبت نشده بودند.

Gaia BTM که در اوزاکا مستقر است، همچنین یک صرافی مجاز رمز نگاری شده است، به این معنی که این شرکت می تواند از پلتفرم معاملاتی خود برای انجام تراکنش ها استفاده کند.

این شرکت افزود که برای شناسایی تلاش های احتمالی پولشویی، (( اقدامات ضد جرم )) را در در دستگاه ها ایجاد کرده است. ضمنا برداشت در واحد های 1000 ین (7.64 دلار آمریکا) با محدودیت 764 دلار در معاملات مجاز خواهد بود و  سقف برداشت روزانه کاربران نیز 2290 دلار خواهد بود.

به نقل از مدیر عامل شرکت توضیح داده شد که BTM ها به سرمایه گذاران رمز ارز ” احساس امنیت” می دهند، زیرا به مردم اجازه می دهند ( دارایی های رمز نگاری شده خود را فورا به پول نقد تبدیل کنند.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *