دامیننس بیت کوین

1799
دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین چیست؟

دامیننس بیت کوین: استراتژی معامله در بازارهای مالی علی الخصوص بازار ارز دیجیتال یکی از مهم ترین موارد برای معامله گران یا تریدرها می باشد که با استفاده از آن می توانند بهترین زمان برای معامله را دریافت کنند. یکی از مهم ترین و اولین روش هایی که برای تشخیص روند بیت کوین و تحلیل قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین ها مورد استفاده قرار می گیرد، شاخص دامیننس بیت کوین می باشد.

دامیننس بیت کوین یکی از مهم ترین اصطلاحات ارز دیجیتال و در واقع شاخص جریان نقدینگی برای ورود به بازار بیت کوین می باشد که در میان معامله گران بازار ارز دیجیتال یکی از مهم ترین شاخص های تحلیل می باشد که به معنی میزان سلطه ی بیت کوین بر سایر ارزهای بازار است. به بیانی ساده تر، سهم یک ارز دیجیتال نسبت به بازار کل را دامیننس بیت کوین می گویند.

جهت انجام یک معامله ی مناسب در بهترین موقعیت زمانی در قدم اول نیازمند بررسی دامیننس بیت کوین می باشد. با استفاده از این روش می تواند روند بیت کوین را تشخیص داد.


دلیل اهمیت استراتژی معامله با دامیننس بیت کوین چه می باشد؟


معامله گران و سرمایه گذاران برای درک بهتر از روند صعودی یا نزولی بیت کوین یا آلت کوین ها از شاخص دامیننس بیت کوین استفاده می کنند. با استفاده از این شاخص می توان تشخیص داد که آیا بیت کوین در مقابل آلت کوین ها بهتر عمل می کند یا بالعکس آلت کوین ها عملکرد بهتری نسبت به بیت کون از خود نشان می دهد

معامله با استفاده از دامیننس بیت کوین نیازمند دانش بالا در این زمینه و همچنین نگاهی منطقی به عمق بازار یا در واقع جریانات بازار دارد. بیت کوین با نوساناتی که دارد تاثیر بسیار زیادی را بر سایر ارزهای دیجیتال بازار می گذارد. از همین رو برای انجام یک معامله ی سودآور نه تنها بر بستر بیت کوین بلکه بر بستر سایر آلت کوین های دیگر در ابتدا باید دامیننس بیت کوین را بررسی کرد.


انواع استراتژی معامله با دامیننس بیت کوین


  • روش اول استراتژی معامله با دامیننس بیت کوین

اولین راه برای تعیین استراتژی معامله با استفاده از دامیننس بیت کوین تعیین روند شاخص بیت کوین است. در این مرحله در ابتدا باید معین کنید که روند بین کوین صعودی یا نزولی می باشد. پس از تعیین شاخص روند بیت کوین نوبت به تحلیل بیت کوین می رسد. در این بخش پس از آن که روند بیت کوین را تشخیص دادید باید قیمت بیت کوین را تحلیل و بررسی کنید تا بتوانید به یک نتیجه ی ثابت و منطقی دست پیدا کنید.

بدین ترتیب می توانید عملکرد بیت کوین در مقابل آلت کوین را به دست آورده و نقطه ی ورود برای معامله ی خود را پیدا کنید.

جدول زیر تعیین کننده ی این نوع استراتژی معامله با دامیننس بیت کوین است که می توانید از آن استفاده کنید.

قیمت آلت کوینروند قیمت آلت کوینشاخص دامیننس بیت کوین
ریزش آلت کوین هاروند افزایشیروند افزایشی
ریزش شدید الت کوین هاروند کاهشیروند افزایشی
افزایش شدید آلت کوین هاروند افزایشیروند کاهشی
افزایش قیمت آلت کوین هاروند کاهشیروند کاهشی
  • روش دوم استراتژی معامله با دامیننس بیت کوین

از سال 2018 تا 2021 شاخص دامیننس بیت کوین بین بازه 35 تا 74 درصد در نوسان بود. از سوی دیگر با مشاهده ی این روند می توان به این نتیجه دست یافت که قدرت خرید آلت کوین ها در مقابل بیت کوین بین بازه ی 35 درصد در بین معامله گران بسیار بالا بود.

جدول زیر در هنگام کاهش دامیننس بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد تا بدین طریق بتوان نوقعیت های مناسب برای سرمایه گذاری در بازار را به دست آورد.

استراتژی معاملهروند قیمت آلت کوینشاخص دامیننس بیت کوین
خرید آلت کوین و فروش بیت کوینروند افزایشیشاخص در محدوده ی 74 درصد
خرید آلت کوینروند کاهشیشاخص در محدوده ی 74 درصد
فروش آلت کوینروند افزایشیشاخص در محدوده ی 35 درصد
خرید بیت کوین و آلت کوین هاروند کاهشیشاخص در محدوده ی 35 درصد

البته باید خاطر نشان کرد که احتمال برگشت بیت کوین به سقف قبلی خود با توجه به رشدی که امروزه بازار ارز دیجیتال پیدا کرده است کمی دور از دهن و همچنین زمان بر است. در نتیجه باید سعی کنید بهترین زمان را برای انجام معامله با استفاده از استراتژی تعیین شده ی خود بر بستر بیت کوین یا سایر آلت کوین های دیگر داشته باشید.

نکته ی حائز اهمیت در هنگام تعیین استراتژی با دامیننس بیت کوین این است که دامیننس بیتکوین تنها یک ابزار برای درک بهتر بازار ارز دیجیتال می باشد. در کنار این ابزار استفاده از تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال برای دریافت نتیجه ی بهتر و مطلوب تر نیازمند می باشد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *