چیلیز

189
چیلیز

ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) چیست؟

یکی از بزرگ ترین بلاک چین ها را می توان پلتفرم چیلیز نام برد که جهت سرمایه گذاری در برنامه هایی چون بازی ها و ورزش استفاده می شود. این پلتفرم بر بستر Socios.com قرار دارد. ارز دیجیتال چیلیز، رمز ارز پایه این پلتفرم محسوب می شود و هدف از راه اندازی آن ارائه حق رای به طرفداران ورزش می باشد که بتوانند در تصمیم گیری ها به باشگاه های مورد علاقه وزشی به صورت مستقیم رای دهند.

توکن چیلیز طبق استاندارد های ERC-20 و BEP-20 فعالیت می کند و تنها 34.5% از توکن های خود را عرضه کرده است. با این وجود 20 درصد باقی مانده را برای کاربرانی که در آینده به پلتفرم Socios.com می پیوندند ذخیره کرده است.


آشنایی با پلتفرم Socios.com


اولین پلتفرم که جهت رای گیری افراد به باشگاه های ورزشی و مسابقات در نظر گرفته شده است Socios.com می باشد. طرفداران ورزشی در سراسر جهان می توانند از طریق این پلتفرم Fan Tokens را از سازمان ورزشی تهیه کنند. منظور از سازمان ورزشی، تیم های فوتبالی شناخته شده مانند پاری سن ژرمن، آ ث میلان، یوونتوس و بارسلونا است.

Socios.com به هواداران خود این امکان را می دهد تا در مورد اسم گذاری بر روی زمین تمرین، موزیک های جسن، طرح کالا و موارد دیگر در باشگاه نظر خود را بیان کنند و به این صورت با آن ها مشارکت داشته باشند. همچنین این پلتفرم امکان پاداش دهی برای هواداران خود رانیز فراهم کرده است.


بنیان گذاران ارز چیلیز Chiliz


ارز دیجیتال چیلیز توسط الکساندر دریفوس (Alexandra Dreyfus)، اما دیسکین (Emma Diskin)، مکس رابینوویچ (Max Rabinovitch) در سال 2016 تاسیس شد.

دیسکین یکی از مدیران ارشد اجرایی این ارز می باشد که از سال 2018 با این شرکت شروع به همکاری کرد. مدیر اصلی این ارز و پلتفرم Socios.com، الکساندر است که در این زمینه بسیار با تجربه می باشد. همچنین این فرد موسس Webcity می باشد که مربوط به گردشگری در اروپا است.

مکس مدیر ارشد استراتژی چیلیز و پلتفرم مربوط به آن است که ایده های بسیار خلاق و جدیدی را در حیطه کاری خود بیان می کند.


ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) چگونه کار می کند؟


همانطور که در بالا بیان کردیم به کمک ارز دیجیتال چیلیز می‌ توان از تیم های ورزشی محبوب خود حمایت کرد. توکن CHZ که با آن توکن هواداری می گویند، در واقع نوعی دارایی محدود دیجیتال به شمار می رود که به افراد حق رای می دهد. تیم های ورزشی از چیلیز بستری می گیرند تا بتوانند توکن های رمزنگاری شده خود را به طرفداران عرضه کنند.

هر زمان که تیم جدیدی به این پلتفرم ملحق شود یک مقدار از توکن های خود را باید آزاد کند بتوان از طریق CHZ به خرید و فروش آنها اقدام کرد. در واقع شما با خرید توکن باشگاه مورد نظر قادر هستید در نظرسنجی های ارائه شده مشارکت کنید و رای خود را به آنها اعلام کنید.

خرید ارز چیلیز از صرافی داخلی

با توجه به علاقه افراد به بازار ارز دیجیتال صرافی های زیادی در شهر های مختلف شروع به فعالیت کرده اند البته صرافی های خارجی نیز وجود دارند که به دلیل تحریم های موجود در ایران خرید و فروش ارز از آنها پیشنهاد نمی شود زیرا ممکن است در مراحلی مانند ثبت نام و خرید مشکلاتی پیش بیاید. به همین خاطر باید از صرافی های داخلی استفاده کرد.

به این نکته توجه داشته باشید که حتماً قبل از انجام معامله در مورد صرافی مورد نظر تحقیق کنید زیرا قرار است بخشی از سرمایه زندگیتان را در آن قرار بدهید. از آنجایی که ارز دیجیتال چیلیز جزء 100 رمز ارز برتر محسوب می شود اکثر صرافی ها از آن پشتیبانی می کنند.

قیمت ارز دیجیتال چیلیز چقدر است؟

اگر در بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید می دانید که هیچ یک از ارزها قیمت‌های ثابتی ندارند ولی با در نظر گرفتن یک سری از موارد می توان روند قیمت آن را تخمین زد. هم اکنون این ارز دیجیتال رتبه ۴۸ بازار را از آن خود کرده است؛ همچنین این ارز پس از طی کردن یک روند ثابت در مارس 2021 به بالاترین قیمت خود دست یافت.

صرافی های خارجی عرضه کننده ارز چیلیز

برخی از بهترین صرافی های خارجی جهت خرید و فروش ارز چیلیز را می توان موارد زیر نام برد:

صرافی آپ بیت
صرافی اف تی ایکس
صرافی هوبی گلوبال
صرافی بایننس
صرافی اوکی اکسچنج

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *