اصطلاحات ارز دیجیتال

3073
اصطلاحات ارز دیجیتال

11 مورد از مهم ترین اصطلاحات ارز دیجیتال

 • (Cryptocurrency) کریپتو کارنسی

رمز ارزها یا کریپتو کارنسی ها نوع جدیدی از پول می باشند که با استفاده از دانش رمز نگاری از امنیت بالایی برخوردار هستند.

 • (HODL) هودل

HODL یک اصطلاح عامیانه در بین افرادی است که اصرار بر نگهداری و عدم فروش ارزهای دیجیتال دارند. این واژه برای اولین بار در سال 2013 هنگامی که بیت کوین یک ریزش شدید را تجربه کرد فردی در یک پست خطاب به جامعه بیت کوین نوشت:(( من بیت کوین های خودم را نمی فروشم و نگه خواهم داشت.))

از آن جایی که این مرد در آن زمان مست بود به جای I am holding به اشتباه I am hodling را نوشته بود. بعد از آن این اصطلاح بین جامعه کریپتو از محبوبیت زیادی برخوردار شد تا جایی که حتی یک رمز ارز با این اسم در بازار وجود دارد.

 • (FOMO) ترس از دست دادن

فومو (FOMO) مخفف واژه (Fear Of Missing Out) می باشد که معنی ترس از دست دادن می باشد. فومو زمانی می تواند حاکم باشد که معامله گران نگران از دست دادن سود سرمایه یا عقب افتادن از یک فرصت سرمایه گذاری باشند.

 • (ATH) بالاترین قیمت تاریخی

ATH مخفف عبارت All Time High به معنی بالاترین قیمت تاریخ می باشد و یکی از پر کاربردترین اصطلاحات ارز دیجیتال می باشد. این نسبت نشان می دهد که قیمت یک ارز یا یک سهام سقف تاریخی جدیدی را ثبت کرده است.

 • (Bull Market) بازار صعودی

Bull Market یکی از اصطلاحات رایج بازار ارز دیجیتال می باشد که معمولا به تریدر ها یا همان معامله گران حرفه ای اطلاق داده می شود. Bull Market به معنی بازار گاوی می باشد که به بازار صعودی و روند های افزایشی اشاره می کند.

 • (Bear Market) بازار نزولی

Bear Market نیز همانند Bull Market از مهم ترین اصطلاحات ارز دیجیتال در بین معامله گران حرفه ای می باشد که به معنی بازار نزولی یا بازار خرسی است. Bear Market در اصطلاح عامیانه به بازارهای نزولی و روند های کاهشی اشاره دارد.

 • (Crypto Whale) نهنگ کریپتو

اصطلاح نهنگ را قطعا بسیار شنیده اید اما از اینکه این اصطلاح به چه افراد با چه شرایطی گفته می شود اطلاعی ندارید. نهنگ کریپتو معمولا به سرمایه گذاران یا معامله گرانی گفته می شود که سرمایه گذاری قابل توجهی را در یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین انجام می دهند. معمولا نهنگ های بیت کوین بیشترین تاثیر را در روند های بازار دارند.

 • (Rekt) ورشکستگی

این کلمه نگارش اشتباه و عمدی عبارت Wrecked می باشد که به معنای ورشکستگی و نابود شدن است. این اصطلاح زمانی به کار می رود که افراد تازه کار در بازارهای مالی دچار ورشکستگی می شوند.

 • (To The Moon) به سوی ماه

این واژه بیشتر در بین هواداران یک ارز دیجیتال خاص مطرح می شود. در واقع زمانی که یک خبر بسار خوب در مورد آن ارز منتشر می شود تصور تشویق برای خرید بیشترین قیمت رمز ارز به حد سرسام آوری افزایش خواهد داد. 

 • (FUD) فاد

این اصطلاح مخفف کلمه های (Fear، Uncertainty، Doubt) به معنای ترس، عدم قطعیت و شک می باشد. فاد در واقع سردرگم بودن معامله گران و سرمایه گذاران نسبت به یک موقعیت خاص می باشد.

 • (Alt Coin) آلت کوین

آلت کوین به ارزهایی گفته می شود که مارکت کپ پایینی نسبت به بیت کوین دارند

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *