اتریوم کلاسیک

102
اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک: دنیای امروزه دنیای علم و تکنولوژی است و این پیشرفت فناوری منجر به ورود بسیاری از ابزار ها برای تحول و تغییر سبک زندگی شده است. یکی از پر طرفدارترین پیشرفت های فناوری را می توان به ورود ارزهای دیجیتال اشاره کرد. ارزهای دیجیتال بسیاری از گذشته تا به امروز راه اندازی و عرضه شده اند. از جمله ارزهای موجود در بازار ارزهای جهانی، ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک است.

(( احتمالا در بازار جهانی ارزهای دیجیتال نام اتریوم را شنیده یا آن را خریداری کرده باشید اما با این وجود اطلاع دقیقی از پلتفرم و شبکه ی آن ندانید. در این مقاله از بلاگ باکوینا قصد داریم شما را با یکی از زیر شاخه های ارز اتریوم که در شبکه ی آن فعالیت دارد آشنا سازیم. با ما همراه باشید تا درباره این رمز ارز بیشتر بدانید.))

اتریوم در اواسط شروع فعالیت خود هک شد و بنیاد اتریوم تصمیم به ایجاد نسخه ی جدیدی از اتریوم را در شبکه ی خود گرفت. با این تفاوت که نا منظمی های موجود در اتریوم رفع شده و امنیت آن را افزایش دهد. بنیاد اتریوم با حفظ نسخه ی قدیمی اما منظم رمز ارز جدیدی را با عنوان اتریوم کلاسیک با نماد اختصاری (LTC) به بازار ارز جهانی معرفی کرد.

اتریوم کلاسیک یک پلتفرم مبتنی بر فناوری بلاکچین است که به صورت متن باز ارائه شده است و در شبکه ی اتریوم فعالیت می کند. در واقع ارز اتریوم کلاسیک نسخه ی تکمیل شده و جدیدی از اتریوم می باشد که در برابر هک شدن امنیت بسیار بالایی را دارد. با توجه به این امر که Ethereum Classic از بلاکچین اتریوم جدا شده اما در شبکه ی آن فعال است پس می توان گفت این ارز قابلیت اجرای قرار داد هوشمند را نیز دارا می باشد.


قیمت اتریوم کلاسیک


با توجه به این امر که اتریوم کلاسیک زیر شاخه ای از اتریوم بوده و بر روی شبکه و همچنین بلاک چین آن توسعه یافته و فعالیت می کند به همین خاطر از همان روزهای اولیه انتشار رشد خوبی را داشته و توانسته است مورد توجه سرمایه گذاران قرار بگیرد. در واقع می توان گفت افرادی که سرمایه گذار اتریوم بوده اند با مشاهده میزان ارزشی که اتریوم از ابتدای ظهور تا به امروز پیدا کرده به زیر شاخه ی آن نیز اعتماد کرده و خرید توکن LTC را از سر می گیرند.

بنا بر همین امر تمامی کارشناسان مطرح در دنیا آینده ی درخشانی را برای اتریوم کلاسیک در نظر گرفته اند. البته به این امر نیز باید توجه داشته باشید که افزایش قیمت اتریوم کلاسیک و میزان ارزش آن در بازار جهانی به میزان حجم مبادلات روزانه ی آن و همچنین توسعه دهندگان اپلیکیشن های غیر متمرکز بستگی دارد. از همین رو نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

دقت داشته باشید این امر که اتریوم کلاسیک بر روی بلاکچین اتریوم توسعه یافته است دلیلی بر تشابه عملکرد و قیمت آن ها نمی باشد. چرا که میزان حجم معاملات انجام شده در اتریوم به نسبت Ethereum Classic بیشتر است در نتیجه باعث گردیده که قیمت اتریوم نیز با قیمت اتریوم کلاسیک متفاوت باشد.


کیف پول اتریوم کلاسیک


همانطور که می دانید برای ذخیره ارزهای سنتی نیاز است که از یک کیف پول برخوردار باشیم. برای ارزهای دیجیاتل نیز این امر حاکم است و بهره بری از یک کیف پول دیجیتال نیاز اصلی سرمایه گذاری در عرصه ی ارز دیجیتال است.

دریافت یک کیف پول به دو صورت انجام می شود. در حالت اول برخی از صرافی ها خود دارای کیف پول بوده و دسترسی آن را به کاربران خود می دهند. اما در روش دوم کیف پول ها به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری هستند که باید آن ها را از پلتفرم های مطمئن دریافت کنید.

از بهترین کیف پول های اتریوم کلاسیک که می توانید در کنار کیف پول صرافی از آن استفاده کنید شامل مورد زیر است:

  • ترزور
  • تراست والت
  • هوبی
  • لجر نانو اس
  • لجر بلو

.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *