سوالات متداول

هر سوالی دارید از ما بپرسید

در این بخش به تعدادی از سوالات شما در خصوص چگونگی استفاده از خدمات سایت و نحوه ی خرید و فروش ارزهای دیجیتال پاسخ داده شده است. در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید می توانید با ارسال پیام از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

باکوینا چیست ؟

باکوینا یک پلتفرم جامع خدمات مبتنی بر بلاکچین می باشد که با به کارگیری دانش متخصصان علوم کامپیوتری در زمینه های بلاکچین ، شبکه و امنیت همواره در تلاش است تا با به روز رسانی زیر ساخت های فنی بستری امن، مستقل و مدرن در حوزه مبادلات رمزارز  ایجاد کند.

ایجاد بستری امن و سریع که همواره یکی از اهداف مجموعه باکوینا بوده است می تواند نیاز کاربران ایرانی را از فعالیت در بازار های مالی از جمله کریپتو کارنسی را برطرف کند و خطر مسدود شدن دارایی را در پلتفرم های مشابه خارجی به صورت چشمگیری کاهش دهد.

چرا باید به باکوینا اعتماد کنیم؟

 1. فعالیت دفتر شرکت در داخل کشور
 2. درگاه پرداخت بانکی از بانک مرکزی
 3. فعالیت تحت نظارت دستگاه های امنیتی مانند پلیس فتا و ...
 4. حفظ امنیت دارائی ها با استفاده از قابلیت ذخیره سازی سرد، تائید تراکنش ها به صورت چند امضائی و آفلاین
 5. پشتیبانی  و پاسخگویی در هر روز هفته و به صورت 24 ساعته
 6. جلوگیری ار پولشوئی و کلاهبرداری از کاربران ایرانی
 7. جلوگیری از معاملات غیر امن و احراز نشده
 8. تضمین انجام معاملات به صورت امن

آموزش کسب درآمد از دعوت دوستان ؟

کاربرانی که فرآیند احراز هویت آن ها تکمیل شده باشد میتوانند با مراجعه به پنل دعوت از دوستان  لینک اختصاصی خود را دریافت کرده و دوستان و آشنایان خود را به باکوینا دعوت نمایند و در ازای تراکنش های آن ها 30 درصد کارمزد پرداختی آن ها را به عنوان پاداش دریافت نمایند. (لازم به ذکر است وارد کردن کد معرف فقط در زمان ثبت نام امکان پذیر است و وارد کردن آن هزینه اضافه ای برای فرد معرفی شده به همراه ندارد.)

چرا باید احراز هویت کنیم ؟

بر اساس دستور العمل پلیس فتا مبنی بر جلوگیری از هر گونه سو استفاده احتمالی از قبیل پولشویی و کلاهبرداری از طریق کارت های بانکی احراز هویت الزامی می باشد. اطلاعاتی که طی فرآیند احراز هویت از کاربران دریافت می شود بصورت کاملا محرمانه باقی مانده و برای تضمین امنیت دارایی آن ها صورت میگیرد. برای حفظ امنیت  دارائی کاربران و جلوگیری از ورود پول با مبدا های نامشخص به صرافی احراز هویت الزامی است.

اهمیت فعال سازی Google Authentication

شناسه دو عاملی برای جلوگیری از سو استفاده احتمالی هکر ها از اطلاعات کاربران امر ضروری می باشد.
به عبارت دیگر تایید هویت دو عاملی یک لایه امنیتی است که اطمینان حاصل می کند تنها مالک حقیقی می تواند به حساب ها دسترسی داشته باشد. برای آموزش نحوه فعال سازی این فرآیند به بخش وبلاگ آموزشی فعال سازی رمز دو عاملی مراجعه نمایید. لازم به ذکر است برای انجام فرایند برداشت رمزارز، فعالسازی شناسه دوعاملی الزامی است.

چرا قیمت ها گاها با سایر صرافی ها متفاوت است؟

عوامل متعددی می تواند باعث ایجاد اختلاف قیمت در صرافی ها باشد. از مهمترین  عوامل اختلاف قیمت  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تعیین قیمت در تمامی صرافی ها براساس عرضه و تقاضا بازار صرافی و توسط کاربران تعیین می شود.
 2. تعیین قیمت بر اساس موجودی و عمق بازار
 3. عدم وجود استاندارد های جهانی

(لازم به ذکر است باکوینا صرفا بازاری برای تبادل رمزارز  می باشد و  معاملات بین کاربران (P2P) انجام می شود  و باکوینا هیچگونه نقشی در تعیین قیمت ندارد.)

اگر واریز یا برداشت به آدرس اشتباه انجام شود، آیا امکان بازگشت‌ دارائی وجود دارد؟

اگر دارایی رمز ارز  را به طور تصادفی به آدرس اشتباه ولی معتبر ارسال یا واریزشود امکان برگشت دارایی وجود ندارد. لطفا پیش از ایجاد تراکنش تمامی مقادیر ورودی را بررسی کنید.  واریز  رمزارز  به آدرس یا شبکه اشتباه ممکن است باعث از دست رفتن همیشگی دارائی شود.

چرا حساب اجاره ای در صرافی ارزهای دیجیتال غیر قانونی است ؟

به عنوان یک کاربر که در یک پلتفرم معاملاتی  احراز هویت شده  است، مسئولیت تمامی تراکنش ها که از طریق حساب کاربری صورت میگیرد بر عهده مالک حساب می باشد. در واقع برای جلوگیری از پولشویی، طبق قوانین صرافی ارز دیجیتال و توافقی که  کاربر هنگام  ایجاد حساب کاربری داشته است، مالک حقیقی حساب باید جوابگوی تمام تراکنش های انجام شده در حسابش باشد. از در اختیار گذاشتن حساب خود به دیگران و افراد سودجو و کلاهبرداران با وعده سود مشارکت، سبد گردانی و سایر عناوین مشابه جدا خودداری نمائید.

سوال خود را بپرسید