نگهداری 3.6 میلیارد دلار استیبل کوین برای دستکاری قیمت ترا توسط Terra labs !!

2686
نگهداری 3.6 میلیارد دلار استیبل کوین برای دستکاری قیمت ترا توسط Terra labs !!

احتمال نگهداری 3.6 میلیارد دلار استیبل کوین برای دستکاری قیمت ترا

خبر نگهداری 3.6 میلیارد دلار استیبل کوین برای دستکاری قیمت ترا یکی از خبرهای تکان دهده برای سرمایه گذاران ارز ترا بوده است. تحقیقات و مطالعه منابع خبری آگاه ( coin desk) در 28 ژوئن، حاکی از آن است که Terra Labs نزدیک به 3.6 میلیارد دلار USDT و UST داشته است که به احتمال بسیار زیادی برای دستکاری قیمت بازار یا پولشویی در مبادلات مالی متمرکز و غیرمتمرکز (DeFi) استفاده شده باشد.

در همین راستا چندی پیش، پس از ریزش ناگهانی ارز لونا، شرکت Do Kwon Terraform Labs به داشتن دارایی کافی در Tether (USDT) و TerraUSD برای استفاده در فعالیت های غیرقانونی، متهم شد. اکنون 3.6 میلیارد دلار استیبل کوین برای دستکاری قیمت ترا باز هم تنور خبرهای مربوط به این ارز را داغ نموده است. 

برای بررسی سقوط ترا Terra در 7ام ماه می، دو شرکت CoinDesk Korea و شرکت Uppsala Security با هم همکاری نموده و با استفاده از داده های آن چین به نتایج جالبی دست پیدا کردند. طبق تحقیقات آنها دو مساله در رابطه با این ریزش گسترده ارز ترا به دست آمده که به شرح زیر است:

·         علت ریزش گسترده ارزterra به احتمال زیاد، یک عامل اخلی بوده است.

·         ردیابی  3.6 میلیارد دلار، که به احتمال زیاد برای دستکاری یا پولشویی مورد استفاده قرار گرفته است.

جریان مشکوک بودجه Terra Labs

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد و با توجه به افشاگری مدیر عامل شرکت Do Kwon جزئیات استفاده از Terra (LUNA)، UST و  بیت کوین Bitcoin (BTC) را از طریق SNS یا Terra Foundation ، در صورت عدم پیوند UST، شرکت موظف است با استفاده از وجوهی که در اختیار دارد، قیمت ارز را حفظ کند.

با این وجود ردیابی باالقوه نگه داشتن 3.6 میلیارد دلار استیبل کوین برای دستکاری قیمت ترا در دیفای و صرافی های متمرکز، احتمال وجود عوامل داخلی برای سقوط ارز لونا را چندین برابر کرده است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *