پرداخت حقوق با تتر در چین غیر قانونی اعلام شد

2777
پرداخت حقوق با تتر در چین غیر قانونی اعلام شد

علت غیر قانونی اعلام شدن پرداخت حقوق با تتر در چین چه بود؟

پرداخت حقوق با تتر در چین به دلیل سهولت و سرعت انتقال ارزهای دیجیتال، توسط بسیاری از شرکت ها مورد استقبال قرار گرفت و حقوق کارمندان با استیبل کوین هایی مانند تتر USDT ، ارز دای DAI و … پرداخت می‌شد. در سال گذشته دولت خلق چین این کار را ممنوع کرده بود ول با این وجود، این مساله همچنان وجود داشت.

به گزارش خبرگزاری Beijing Daily  دادگاه  چائویانگ پکن  در حکمی استفاده از استیبل کوین هایی مانند USDT برای پرداخت حقوق غیر قانونی اعلام نمود. دادگاه چین همه کارفرمایان را ملزم کرد فقط با از ارز رسمی، رنمینبی (RMB) به کارمندان خود حقوق پرداخت کنند.

حکم  ممنوعیت پرداخت حقوق با تتر در چین پس از شکایت کارمند یکی از شرکت ها از کارفرمای خود صادر شد.  شاکی خواهان دریافت حقوق با یوان بود.  دادگاه با استناد به ممنوعیت کلی چین در مورد رمزارزها که در سپتامبر 2021 اجرا شد، حکم به نفع شاکی داده و از پرداخت حقوق با رنمینبی پشتیبانی کرد.

به این ترتیب، دادگاه به متهمان دستور داد که در مجموع بیش از 270000 RMB (40000 دلار) به عنوان دستمزد، پاداش عملکرد و پاداش سالانه به شاکی پرداخت کنند. غیر قانونی بودن پرداخت حقوق با تتر در چین را می‌توان ضربه دیگری از سمت چین بر پیکره ارز دیجیتال دانست.

بانک چین از قبل به طور رسمی مجموعه ای از اقدامات را برای مبارزه با پذیرش کریپتو در چین در سر کار قرار داده بود. این اقدام شامل مکانیزم جدیدی برای جلوگیری از مشارکت سرمایه گذاران در هرگونه تراکنش ارزهای دیجیتال بود.

با تمام این ممنوعیت های اعمال شده، بسیاری از مدیران شرکت ها نسبت به استیبل کوین هایی مانند USDT نظر مثبت دارند. ییفان هی، مدیرعامل Red Date Technology ماه گذشته در صحبتی که با کوین تلگراف داشت، نظر خود در مورد استیبل کوین ها را به صورت زیر ابراز نمود.

«USDC یا USDT ارزهای مرتبط با پرداخت هستند، نه دارایی های سفته بازی. وقتی آنها به طور درست تنظیم شوند، خوب هستند.»

با تمام این اوصاف اتفاقات مشابهی مانند ممنوع اعلام شدن پرداخت حقوق با تتر در چین اصلا به نفع آینده این بازار نو پا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *