جزئیات تفکیک حساب تجاری و شخصی

353
تفکیک حساب تجاری و شخصی

بررسی کامل بخشنامه تفکیک حساب تجاری و شخصی

 

تفکیک حساب تجاری و شخصی: همانطور که مستحضر هستید انواع تسهیلات بانکی مربوط به مشاغل و همچنین ارائه ابزارهای پذیرش مانند دستگاه کارتخوان، درگاه های پرداخت و… تنها به صاحبانی تعلق می گیرد که دارای حساب تجاری هستند.

 

 

بررسی کامل بخشنامه تفکیک حساب تجاری و شخصی

در راستای طرح تفکیک حساب تجاری و شخصی، شورای پول و اعتبار بیان کرده است:(( اگر یک حساب بانکی بیش از 100 تراکنش واریزی به حساب در ماه به ارزش 35 میلیون تومان داشته باشد حساب بانکی فرد تجاری تلقی شده و مشمول پرداخت مالیات می شوند.))

منشا طرح تفکیک حساب تجاری و شخصی چیست؟

تفکیک حساب تجاری و شخصی از یکدیگر در ادامه طرح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی در دستور کار قرار گرفته است. 

دولت معتقد است با اجرای طرح تفکیک حساب تجاری و شخصی از فرار مالیاتی بسیاری از صاحبان مشاغل و کسب و کارها جلوگیری می شود. همانطور که در طرح قبلی از فرار مالیاتی 19 میلیون دستگاه کارت خوان جلوگیری کرده است. لازم به ذکر است که بدانید این طرح بسیار جامع تر خواهد بود.

اگر خاطرتان باشد در دو سال پیش دولت برای ساماندهی دستگاه های کارت خوان و درگاه های پرداخت اقدام به تعیین یک قانون اساسی در این رابطه کرد. بر طبق قانون اساسی ساماندهی پایانه های فروشگاهی و مودیان مالیاتی، باید تمامی دستگاهای کارتخوان در سراسر کشور به سامانه مالیاتی متصل شوند. این امر به این دلیل ایجاد شد که با ایجاد یک پرونده مالیاتی و در واقع شناسنامه دار کردن دستگاه ها و همچنین با ارائه یک کد رهگیری از فرار مالیاتی بتوان جلوگیری کرد.

این قانون با همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیات کشور نهایی و تصویب شد. بنا به گفته رئیس بانک مرکزی (( در سراسر کشور تمامی دستگاه های کارتخوان دارای پرونده و کد رهگیری می باشند و هیچ گونه دستگاه پرداختی بدون کد رهیگیری نداریم.))

پس از این جریان تفکیک حساب تجاری و شخصی از یکدیگر در بین کارشناسان اقتصادی مورد بحث قرار گرفت. زیرا پس از بررسی ها و رسیدگی هایی که انجام شد پس از ایجاد پرونده ی مالیاتی برای دستگاه های کارت خوان خبرهایی مبنی بر کارت به کارت صاحبان کسب و کار برای فرار از پرداخت مالیات منتشر شد.  این  امر منجر به تاکید دولت به سازمان نظام بانکی و همچنین سازمان امور مالیاتی برای تفکیک حساب تجاری و شخصی از یکدیگر شد.

به گفته ابوذر سروش، تفکیک حساب تجاری و شخصی از یکدیگر گامی در جهت ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی کشور است. همچنین ایشان در این باره اذعان کرده است:(( برای نقل و انتقالات بیش از دو میلیارد ریال نیاز به ارائه مستندات به بانک نیست، بلکه تنها برای نقل و انتقالات بالاتر از مبلغ 10 میلیارد ریال باید افراد مستندات لازم را به بانک ارائه دهند.))

مشکلات طرح مالیاتی تفکیک حساب تجاری و شخصی برای صاحبان مشاغل

اضافه شدن یک هزینه دیگر به سبد هزینه ها

پا برجا نگه داشتن یک کسب و کار که منجر به ایجاد شغل و صدها مزایای دیگر می شود خود مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشد که گاها بسیار زیاد و کمرشکن است. این امر در نهایت منجر به ورشکستگی و خاتمه ی کسب و کار شده و ضرر فراوانی را بر جای می گذارد.

در همین راستا در بسیاری از کشور ها برای کارآفرینان و مدیران کسب و کارها مشوق هایی در نظر گرفته می شود تا منجر به توسعه ی کسب و کار و دوری آن ها از ورشکستگی شود.

با اجرای طرح تفکیک حساب تجاری و شخصی قطعا یک هزینه به هزینه های کسب و کار شما افزوده خواهد شد. چرا که قطعا بسیاری از کسب و کارها برای فرار از پرداخت مالیات دستگاه های کارتخوان از روش کارت به کارت استفاده می کنند. در نتیجه در صورتی که یک حساب شخصی در طی 1 ماه تراکنش واریزی به ارزش 35 میلیون داشته باشد حساب تجاری تلقی شده و مشول پرداخت مالیات می شود.

اما راه حل این مشکلات چیست؟ چگونه می توان هزینه های اضافه شده ناشی از تصویب تفکیک حساب تجاری و شخصی را کاهش داد؟

در ادامه با ما باشید تا با روش کاهش هزینه های ناشی از بخشنامه تفکیک حساب تجاری و شخصی آشنا شوید.

آشنایی با بستر های معاملاتی مبتنی بر بلاکچین

با پیشرفت تکنولوزی و ظهور فناوری جدید با نام بلاکچین باعث گردید که بازار مالی مبتنی بر این فناوری ایجاد شود که باعث تحول اساسی در سراسر جامعه شود. این بازار که متشکل از رمز ارزهای دیجیتال است از جمله پر طرفدارترین و بهترین بازار مالی است که امروزه بسیاری از سرمایه گذاران بزرگگ مطرح دنیا به آن روی آورده اند.

چرا که این ارزها به دلیل نداشتن واسطه ی مالی و برقراری در یک سیستم بلاکچین منجر شده اند تراکنش ها در مدت زمانی کوتاه و همچنین با کارمزدی کمتر در محیط اینترنت انجام شوند. این امر باعث گردیده است که بسیاری از فروشگاه ها و شرکت ها در کشور های مختلف جهت دریافتی ها، پرداخت حقوق پرسنل، پرداخت هزینه های شرکت و… از بستر های مبتنی بر بلاکچین استفاده کنند.

معاملات ارزدیجیتال که بر بستر بلاکچین انجام می شود از جمله خرید، فروش یا انتقال آن ها به صورت همتا به همتا (P2P) می باشد. معاملات P2P نه تنها با بالاترین سرعت انجام می شود بلکه با حفظ کامل حریم خصوص و با امنیت کامل انجام می شود.

آشنایی با بستر های معاملاتی مبتنی بر بلاکچین

در ایران نیز فعالیت های گسترده ای در این حوزه انجام شده است و در حال حاضر با انتشار اخباری مبنی بر تفکیک حساب تجاری و شخصی از یکدیگر نیز این فعالیت ها گسترده تر و متمرکزتر شده است. خوشبختانه اقشار مختلفی از جامعه با کاربردهای مختلف بلاکچین مخصوصا در حوزه ارز دیجیتال آشنایی پیدا کرده اند. 

خبرها حاکی از این است که سازمان های دولتی نیز برخی از معاملات و داد و ستدهای خود را با استفاده از ارز دیجیتال انجام می دهند. برای نمونه می توان خبر واردات خودرو با رمز ارز که چندی پیش منتشر شد، اشاره کرد.

آشنایی با پلتفرم معاملاتی باکوینا

گروه مالی و اقتصادی باکوینا به مظور رفاه حال صاحبان مشاغل و کسب و کارها و همچنین تریدرها و فعالان بازارهای مالی توانسته است بستری مبتنی بر بلاکچین طراحی کرده اند که امکان معاملات امن با سریع ترین سرعت تراکنش ها را فراهم آورده است.

تیم باکوینا سعی خود را بر آن گذاشت تا تمامی امکانات و استاندارهای لازم را در این پلتفرم معاملاتی پیاده سازی کند.

باکوینا با پشتوانه و سرمایه گذاری وسیع شروع به فعالیت نموده و در طی چندین ماه فعالیت مستمر موفق گردید یکی از بهترین و با کیفیت ترین پلتفرم های معاملاتی را بر بستر بلاکچین به مشتریان خود عرضه کند.

چگونه با کمک پلتفرم باکوینا هزینه های خود را کاهش دهید؟

یکی از راه های مناسب به منظور کاهش هزینه های جاری یک کسب و کار خصوصا در پی تصویب قانون تفکیک حساب تجاری و شخصی این است که دریافت ها و پرداخت های جاری خود را با استفاده از رمز ارزها انجام دهید.

تصور کنید تمام یا بخشی از دریافتی های کسب و کار شما بر مبنای ارز تتر باشد، در این صورت حداقل مزایی که به دنبال خواهد داشت به شرح زیر می باشد.

 • حریم خصوصی مالی شما محفوظ بوده و تحت دخالت هیچ نهادی قرار نخواهد داشت. در این صورت امکان تفکیک حساب تجاری و شخصی شما امکان پذیر نخواهد بود.
 • سرمایه شما مشمول مالیات نخواهد شد.
 • با فعالیت در بازار باکوینا می توانید سرمایه خود را چندین برابر کنید.
 • انتقال ارز از حسابی به حساب دیگر در سایت باکوینا بدون کارمزد میسر است. این امر باعث می شود تا در صورت واریز تراکنش هایی به ارزش 35 میلیون در ماه امکان تفکیک حساب تجاری و شخصی شما میسر نشده مشمول پرداخت مالیات نشوید.
 • سرمایه شما تحت تاثیر نوسان قیمت دلار به تومان نخواهد بود.
 • انتقال سرمایه شما در هر زمان و به هر نقطه از دنیا با کمترین کارمزد در سریع ترین زمان انجام می شود.
 • و دها امکانات منحصر به فرد دیگر که تنها با ثبت نام در سایت باکوینا می توانید از آن بهره مند شوید.

چگونه با کمک پلتفرم باکوینا هزینه های خود را کاهش دهید؟

 

موارد بالا تنها بخش کوچکی از مزایای این پلتفرم وسیع می باشد. قطعا کسب و کارهای مختلف( تاجران بین المللی، پزشکان، طلا فروشان و…) متناسب با نیازمندی ها خود به طرق مختلف می توانند از امکانات باکوینا استفاده کنند.

مثال: کلینیک پزشکی

فرض کنید شما متصدی یک کلینیک پزشکی هستید و روزانه بیماران متعددی به شما مراجعه می کنند. در این زمان هزینه ی درمان را با استفاده از کارت بانکی پرداخت می کنند. بنابراین میزان تراکنش های دریافتی شما ممکن است در طول ماه به 35 میلیون یا بیشتر از آن برسید. مسلما با توجه به قانون تفکیک حساب تجاری و شخصی، حساب شما در صورتی که شخصی باشد تجاری تلقی شده و مشمول پرداخت مالیات می شوید.

حال اگر شما از پس هزینه های مالیاتی که بر این دریافتی ها اعمال می شود بر نیایید، ممکن است کسب و کار شما با مشکل بسیاری مواجهه شود. بنا بر همین امر می توان گفت روی آوری به عصر جدید پرداختی ها و دریافتی بهترین راهکار برای کاهش هزینه های ناشی از قانون مالیات تفکیک حساب تجاری و شخصی است.

جدا از این موارد استفاده از رمز ارزها برای خرید و فروش و همچنین پرداخت هزینه های خدمات روز به روز در حال افزایش می باشد و مردم مخصوصا قشر تحصیل کرده و جوان امروزی با دانش و اطلاعات از تکنولوژی بلاکچین و رمز ارزها، استفاده از ارزهای دیجیتال را به پول های فیات ترجیح می دهند. لذا شما صاحب هر کسب و کاری که هستید باید خود این را خواسته و مطابق با جامعه تطبیق دهید. در این امر می توان گفت باکوینا و تیم متخصص آن شما را در این همراهی می کنند.

باکوینا این امکان را فراهم کرده است که شما بخشی از دریافتی های خود را به صورت رمز ارز انجام دهید. مراجعه کنندگان به راحتی می توانند با اسکن کد QR اختصاصی که به شما ارائه شده است هزینه درمان را به حساب شما واریز نمایند. همچنین در این سامانه می توانید پرداخت حقوق پرسنل خود را بدون کارمزد انجام دهید. لازم به یادآوری است که شما قادر خواهید بود که با روش های مختلف سرمایه ارزی خود را رشد دهید.

امکانات سایت باکوینا

امکانات بی شماری در سایت باکوینا وجود دارد که همگی آن ها تجربه ی یک معامله ی سودآور و درآمدی لذت بخش را برای کاربران خود به ارمغان آورده است. برخی از امکانات منحصر به فرد باکوینا را در ادامه اشاره کرده ایم که شامل:

 • خرید و فروش سریع ارز به تومان و تتر با کمترین کارمزد
 • معامله ارز به تومان و تتر در بازار باکوینا با کمترین کارمزد
 • انتقال ارز با تمامی شبکه ها
 • تبدیل ارز به تومان و برداشت آن در کمترین زمان ممکن
 • دریافت کمترین کارمزد خرید، فروش، انتقال و تبدیل ارز
 • نگهداری سرمایه ارزی خود در کیف پول امن باکوینا
 • امکان ترید به چندین روش معاملاتی (سفارش محدود، سفارش بازار، استاپ محدود،استاپ بازار)
 • ایجاد امکان کسب درآمد مشتریان با لینک رفرال
 • و دها امکانات دیگر که در فاز توسعه مد نظر می باشد.
امکانات سایت باکوینا
امکانات سایت باکوینا
 

چرا جزء اولین ها نباشید؟!

شاید برایتان این سئوال پیش بیاید که عده ی کمی از افراد از این روش پرداختی استقبال کنند اما لازم به ذکر است که بدانید مردم ایران و جامعه جهانی در همه زمینه ها به سوی استفاده از این رمز ارزها رفته و توجه ویژه ای را به این بازار پر رونق دارند. به گونه ای که روز به روز بر تعداد افرادی که خواهان استفاده از ارزهای دیجیتال می باشند افزوده می شود.

شما در صورتی که معاملات خود را بر پایه ارز انجام دهید امکان تفکیک حساب تجاری و شخصی از شما سلب و در نتیجه ی این امر پرداخت مالیات برای شما منظور نمی شود.

اگر هم اکنون در به کار گیری و استفاده از این فناوری مستاصل هستید بدانید قطعا از رقبای خود جا می مانید و کسب و کار شما محکوم به شکست به دلیل پرداخت مالیات بنا به دستور تفکیک حساب تجاری و شخصی خواهید شد.

اما ما به شما این اطمینان را می دهیم که جای هیچ گونه نگرانی نیست. شما با به کار گیری سیستم ها مالی جدید به راحتی می توانید به ادامه روند کاری خود پرداخته و جهت توسعه ی کسب و کار خود تلاش کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات تفکیک حساب تجاری و شخصی و همچنین نحوه ی معامله از سایت باکوینا می توانید با کارشناسان ما از طریق چت آنلاین یا تیکت در ارتباط باشید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *