استلار

123
استلار

استلار چیست؟

استلار یکی از رمز ارزهای موجود در بازار جهانی و شاخه ای از ارز ریپل می باشد که در سال 2014 عرضه شد اما به تازگی به دلیل توسعه شبکه ی خود مورد توجه سرمایه گذاران بسیاری قرار گرفته است. اما عاملی که این رمز ارز را متمایز از ریپل کرده است نوع فعالیت آن می باشد.

شبکه ی استلار این قابلیت را به همراه دارد که در صورت نیاز آن هم در یک صرافی معتبر به ارزهای سنتی تبدیل شده و از معادل دلاری آن جهت پرداخت کارمزد ها استفاده کرد.

هدف از عرضه ی ارز استلار ایجاد یک زیر بنای پرداخت متن باز با دارا بودن سرعت و امنیت بالا می باشد. در حقیقت توکن استلار با هدف تسهیل در پرداخت هایی که بین افراد در جهان انجام می شود عرضه شده و توسعه یافته است. همان طور که می دانید با افزایش سرعت تراکنش ها میزان مصرف انرژی کاهش پیدا می کند که این امر به طبع باعث کاهش کارمزد های پرداختی تراکنش ها می شود.

حتما تا به حال در دنیای رمز ارزهای دیجیتال نام استلار به گوشتان خورده اما اطلاعات زیادی از این رمز ارز و قیمت آن ندانید. در این مقاله سعی شده است تمامی اطلاعات لازمه از ارز دیجیتال استلار و نحوه ی عملکرد شبکه ی آن درج گردد. جهت کسب اطلاعات از این رمز ارز توصیه می شود تا آخر این مقاله از بلاگ باکوینا با ما همراه باشید.


تاریخچه استلار


استلار یک شبکه ی منبع باز و غیر متمرکز است و این شبکه به گونه ای توسعه یافته است که تمام سیستم های اقتصادی با یکدیگر بر روی یک شبکه ی یکتا فعالیت می کنند و همچنین امکان ارسال، خرید یا حتی فروش رمز ارزهای دیگر به صورت دلاری را فراهم می کند.

Stellar توسط فردی با نام جد مک کالب طراحی و عرضه شد. وی که خود یکی از بنیانگذاران اصلی ارز دیجیتال ریپل بود با چند توسعه دهنده ی دیگر اختلاف نظر پیدا کرد. با تشدید این اختلاف باعث شد که کالب از این پروژه کناره گیری کرده و آن را برای همیشه ترک کند. این امر منجر گردید برنامه ریزی ها و ایده هایی که برای توسعه ی شبکه ی ریپل داشت را بر روی شبکه ی یک پروژه ی دیگر که بعد ها استلار نام گرفت و توکن آن با نام لومن در بازار معرفی شد پیاده سازی کند.

پس از توسعه ی Stellar در سال 2014 اولین توکن های آن عرضه شد و علی رغم مشابهتی که با ریپل داشت توانست توجه سرمایه گذاران را به خود جذب و از همان ابتدای انتشار رشد مناسبی را داشته باشد. 

  • در حال حاضر نیز در شبکه ی استلار در حدود 100 میلیارد توکن وجود دارد و با توجه به شبکه ی قدرتمندی که دارد امکان انجام تراکنش ها را در کمتر از 6 ثانیه برای کاربران به ارمغان آورده است.


تفاوت استلار با ریپل


از آن جایی که Stellar با ریپل دارای شباهت های نا محسوسی می باشد اما با این حال تفاوت هایی را نیز برخوردارند که در ادامه به برخی از تفاوت استلار با ریپل اشاره کرده ایم که عبارتند از:

  • برای عضویت در استلار نیاز به احراز هویت وجود ندارد در حالی که برای ریپل احراز هویت یکی از موارد اجرای مهم برای عضویت کاربران می باشد.
  • استلار معمولا مورد استفاده ی تمامی افراد و عموم مردم قرار دارد اما ریپل در بیشتر مواقع برای شرکت های تجاری و بازرگانی بزرگ کاربرد دارد.
  • از آن جایی که Stellar توسط یک شخص حقیقی ایجاد شده است در نتیجه جزء شرکت های خصوصی محسوب شده و همچنین معاف از پرداخت مالیات می باشد. در صورتی که ریپل در حقیقت یک شرکت حقوقی بودده و دارای محصولات اختصاصی خود می باشد که هر کدام مالیات های متفاوتی دارند.

کیف پول استلار


یکی از مهم ترین اقدامات قبل از خرید استلار بهره بری از یک کیف پول دیجیتال معتبر و مطمئن است که امنیت آن تضمین شده باشد. کیف پول استلار متنوع بوده شما می توانید با انتخاب هر کدام از آن ها توکن لومن را ذخیره یا نگهداری کنید.

برخی از صرافی ها در پلتفرم خود دارای کیف پول بوده اما باید به این امر توجه داشته باشید که صرافی انتخابی از جمله صرافی های معتبر باشد که به تاییدیه رسمی خدمات مالی رسیده باشد. در ادامه به برخی از بهترین کیف پول های استلار اشاره کرده ایم که شامل:

  • لجر نانو اس
  • اور کوین والت
  • اتوماتیک والت
  • ادج
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *