آموزش معامله در باکوینا

3177
آموزش معامله در باکوینا

معرفی امکانات و آموزش معامله در باکوینا

آموزش معامله در باکوینا : نحوه سفارش گذاری در معاملات یکی از موارد بسیار مهم برای یک معامله گر می باشد. در صورتی که یک معامله گر با نحوه سفارش گذاری و انجام معامله چندان آشنایی نداشته باشد ریسک انجام معاملات را بالا برده و امکان دارد ضرر های جبران ناپذیری به سرمایه گذار یا معامله گر تحمیل کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع سفارشات در معاملات پرداخته و از کاربرد آنها در صرافی باکوینا شرح دهیم.

سفارش در قیمت لحظه ای بازار(Market Order)

سفارشات با نوع مارکت اوردر (Market Order) یکی دیگر از روش های آموزش معامله در باکوینا می باشد.  زمانی کاربرد دارند که معامله گر قصد دارد در همان لحظه یک معامله خرید و یا فروش انجام دهد . در این نوع سفارش اگر قصد خریددارد, قیمت خرید معادل قیمت بالاترین سفارشی است که برای فروش قرار داده شده است(Ask Price).

اگر سفارش فروش را فعال کند در کمترین قیمتی که در بازار برای خرید وجود دارد انجام میگیرد. (Bid Price), با توجه به نوسانات لحظه ای بازار ممکن است قیمت خرید یا فروش جابجا شود. شما می توانید به راحتی در باکوینا از این ویژگی برای نوسانگیری کوتاه مدت حتی بلند مدت استفاده کنید. 

سفارشات محدود ( Limit Orders)

سفارش محدود یا (Limit Orders) نوعی از سفارشات هستند که درآن معامله گران مایل هستند برای خرید یا فروش در یک قیمت مشخص و یا بهتر اقدام کنند.در این سفارشات با توجه به نوسانات قیمت و شرایط بازار امکان دارد سفارشات تکمیل شده و فعال شوند و یا امکان دارد این عمل صورت نگیرد و سفارشات فعال نشوند..
برای مثال شما قصد دارید یک سفارش لیمیت اردر برای خرید بیت کوین در قیمت 50000 دلار را اجرا کنید. فقط زمانی که قیمت به قیمت 50000 دلار یا پایین تر برسد سفارش لیمیت اردر خرید شما فعال می شود.

و بالعکس اگر شما مایل هستید یک سفارش لیمیت اردر برای فروش بیت کوین در قیمت 50000 دلار را اجرا کنید فقط زمانی که قیمت به 50000 دلار یا بالاتر از آن برسد لیمیت اردر فروش شما فعال خواهد شد.  شما میتوانید در قسمت معامه حرفه ای باکوینا از این امکانات بهرمند شده و به راحتی معاملات لیمیت خود را فعال کنید.

سفارشات استاپ (Stop Orders)

معامله در باکوینا به روش سفارش استاپ (Stop Orders) نوعی از سفارشات است که بیشتر شبیه به سفارش با قیمت بازار (Market order) می باشد. در واقع فعال کردن سفارشات استاپ به منظور خرید یا فروش در بهترین قیمت می باشد ولی فقط زمانی که قیمت به یک محدوده خاص رسیده باشد. برای مثال قیمت یک ارز دیجیتال 5 دلار است. یک معامله گر تصمیم میگیرد یک سفارش Stop Order برای خرید اعمال کند .

اگر قیمت این رمز ارز به بالای 6 دلار برسد سفارش معامله گر به عنوان سفارش بازار فعال شده و در بهترین قیمت آن لحظه انجام میگیرد. برای سفارشات خرید Stop Price باید بالاتر از قیمت لحظه ای باشد ولی برای سفارشات فروش Stop Price باید پایین تر از قیمت لحظه ای بازار باشد. از Stop Order ها برای خروج از معاملات نیز میتوان استفاده کرد که به سفارشات استاپ لاس Stop Loss معروف است.

سفارشات استاپ لیمیت (Stop Limit)

این نوع سفارشات حالتی از لیمیت اردر(Limit Order) و استاپ اردر (Stop Order)  می باشد. در این سفارش قیمت Stop  و قیمت Limit میتواند متفاوت باشد.  فرض کنید قیمت اتریوم در مارکت 3500 دلار استو یک معامله گر برای خرید ارزدیجیتال می تواند قیمت سفارش خرید Stop  را در 3600 دلار و قیمت Limit را در 3650 دلار قرار دهد. در صورتی که قیمت به 3600دلار رسید سفارش با قیمت 3650دلار فعال می شود. 

Trailing Stop

Trailing Stop یا جابجایی حد ضرر حالتی از سفارشات می باشد که به معامله گران اجازه می دهد سفارش خود با توجه به قیمت بازار کنترل کرده و با اعمال تغییر در سفارش خود بتوانند میزان حد ضرر خود را کاهش داده و سود معامله را از دست ندهند.

برای خرید سفارش Trailing stop فروش بالاتر از نقطه ورود قرار میگیرد و زمانی که قیمت رشد قابل توجهی میکند Trailing Stop نیز همراه با روند حرکت میکند تا زمانی که روند چرخش کند . و زمانی که معامله گران با توجه به روند بازار وارد یک معامله فروش میشوند با فعال کردن Trailing Stop در جهت روند همراه می شوند تا زمانی که روند چرخش کرده و با رسیدن به درصد خاصی از Trailing Stop معامله بصورت خودکار بسته میشود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *