شرایط و ضوابط استفاده

 

مقدمه

این شرایط و ضوابط استفاده، قراردادی لازم‌الاجرا و لازم‌ الاتباع میان ما (باکوینا) و کاربران استفاده‌کننده از خدمات سایت bacoina.com  (سایت) متعلق به شرکت دانش گستر سما به شماره ثبت  ۳۶۸۵۳۶ و شناسه ملی  ۱۰۳۲۰۱۷۷۹۷۴ است که در شهر تهران منعقد می‌گردد. همچنین مقررات احراز هویت، ضوابط حفظ حریم خصوصی و جدول نرخ‌ها و قیمت‌ها، بخش جدایی‌ناپذیر این قرارداد به‌شمار می‌آید. با استفاده از خدمات سایت و همچنین با ثبت‌نام برای استفاده از خدمات ما، کاربر (شما) می‌پذیرید که این شرایط و ضوابط به‌عنوان رابطه قراردادی بر روابط میان باکوینا و شما (کاربر) حاکم است. بنابراین قبل از اینکه از هرکدام خدمات باکوینا استفاده نمایید یا در سایت ثبت‌نام کنید لطفا تمام این شرایط و ضوابط استفاده را مطالعه کنید. سپس اگر تمام یا بخشی از این قرارداد، موافق نیستید، لطفا هرگونه استفاده از سایت و نیز هرکدام از خدمات باکوینا را متوقف نمایید.

خدمات باکوینا در چارچوب قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در جمهوری اسلامی ایران، امکان معامله رمزارز (که بر اساس کارکردهای فناوری دفتر کل توزیع‌شده بلاکچین، از نظر فنی توسعه داده‌شده است) با ریال را برای کاربران فراهم می‌آورد. منتها تنها رمزارزهایی بر روی باکوینا امکان معامله دارند که باکوینا آنها را پشتیبانی می‌کند. برای کسب اطلاع از انواع رمزارزهای پشتیبانی‌شده در باکوینا اینجا را ببینید. همچنین ممکن است بر اساس الزامات قوانین و مقررات لازم‌الاجرا یا نهادهای قانونی ذی‌ربط ازجمله پلیس فتا، باکوینا، با اختیار خودش، دسترسی شما را به خدمات و امکانات سایت، محدود یا ممنوع کند.

باتوجه به مقررات قانون تجارت الکترونیکی و بار اثباتی تبادل داده پیام، هرگونه تعامل الکترونیکی میان کاربر و باکوینا که متضمن تایید و پذیرش این قرارداد باشد ازجمله افتتاح حساب کاربری و یا کلیک کردن بر گزینه پذیرش مفاد این قرارداد و غیره، به‌منزله امضای این قرارداد تلقی گردیده و دارای بار اثباتی و ارزش حقوقی برای اجرای آثار و تشریفات حقوقی ذی‌ربط است و در مقابل کاربر و اشخاص ثالث قابل استناد می‌باشد.

 

ماده ۱- افتتاح حساب کاربری باکوینا

الف) با افتتاح حساب کاربری باکوینا، شما به‌عنوان کاربر، صراحتا می‌پذیرید و تایید می‌کنید که:

 •  این شرایط و ضوابط استفاده که قرارداد میان ما (باکوینا) و شما (کاربر) است را بصورت تمام و کمال پذیرفته‌اید.
 • حداقل ۱۸ سال تمام شمسی دارید و از اهلیت کامل برای انعقاد قرارداد و تصرفات حقوقی و مادی در اموال و دارایی‌های خود برخوردار هستید و به‌عللی مانند ورشکستگی یا سایر انواع حجر، ممنوع‌المعامله نمی‌باشید.
 • اگر شما، شخص حقوقی و شرکت هستید، تحت قوانین و مقررات حاکم در حقوق ایران، بصورت یک شخصیت حقوقی ثبت شده‌اید.
 • بواسطه احکام قانونی دادگاه‌ها و مراجع قضایی، از خدمات معامله با اشخاص حقیقی یا حقوقی، منع نشده‌اید یا برای معاملات شما به‌موجب حکم دادگاه یا قرار مراجع قضایی ذی‌صلاح، محدودیت یا ممنوعیتی وضع نشده‌است و از حقوق اجتماعی ذی‌ربط برخوردار هستید.
 • قبلا، حساب کاربری شما توسط باکوینا، حذف، ممنوع یا معلق نشده‌است.
 •  شما تاکنون هیچ حساب کاربری دیگری در باکوینا نداشتید.
 •  شما طرف و ذی‌نفع اصلی تمام معاملاتی هستید که از طریق باکوینا انجام می‌دهید و هیچ ذی‌نفع ثالث افشانشده‌ای وجود ندارد.

شما تضمین می‌کنید که مقاصد و اهداف شما از معامله بر روی پلتفرم باکوینا، نقض قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در نظام حقوقی ایران ازجمله مقررات قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم یا قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه‌های ذی‌ربط آنها، اعمال غیرقانونی مانند قمار و شرط‌بندی، قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر، یا دور زدن تحریم‌های سازمان‌ها، تشکل‌ها و اشخاصی که توسط نهادهای قانونی ذی‌ربط در جمهوری اسلامی ایران علیه ایشان وضع شده و مانند آن نمی‌باشد.

ب) با افتتاح حساب کاربری باکوینا، شما تضمین می‌دهید که اطلاعات صحیح و معتبر و بروز از خودتان را در اختیار سایت و باکوینا قرار داده‌اید و در مرحله ثبت‌نام و احراز هویت، هیچ‌گونه اطلاعات نادرست، موهوم، گمراه‌کننده، بروزنشده، مبهم یا متقلبانه‌ای به باکوینا، ارائه نکردید و تضمین می‌کنید که تحت هیچ شرایطی از حساب کاربری ایجادشده توسط خودتان برای اشخاص ثالث استفاده نمی‌کنید یا حساب کاربری خودتان را در اختیار سایر کاربران قرار نمی‌دهید.

پ) ایجاد حساب کاربری یا استفاده از آن، مستلزم تایید اولیه باکوینا است، درغیراینصورت باکوینا حق دارد به تشخیص خود، بلافاصله استفاده از خدمات و امکانات سایت را برای شما محدود، ممنوع یا معلق کند. بنابراین هرگونه استفاده از نرم‌افزار یا ابزاری که هدف از آن نقض این بند باشد، ممکن است به لغو حساب کاربری شما منتهی گردد. هرچند این امر نافی حق باکوینا برای مطالبه کلیه خسارات وارده به خود و یا هرگونه اقدام قضایی و قانونی نخواهد بود.

ت) شما مسئول اصلی حفاظت از محرمانگی اطلاعات حساب کاربری خود شامل رمز عبور، رمزارزهای متعلق به خودتان و نیز هرگونه معامله‌ای هستید که به حساب کاربری شما ارسال می‌گردد. باکوینا حق دارد در هر زمان و نیز درصورت بروز هرگونه رفتار و اقدام نامتعارفی درخصوص استفاده از حساب کاربری شما، از شما بخواهد که اطلاعات اضافه‌تری از خودتان در اختیار باکوینا قرار دهید. مانند اینکه اسناد و مدارک جدیدی بارگذاری کنید. بدیهی است تا قبل از تکمیل اطلاعات مورد درخواست باکوینا، سایت حق دارد هرگونه اقدام یا خدماتی از جانب باکوینا به شما را معلق یا ممنوع کند. بنابراین شما متعهد هستید که به موارد درخواستی باکوینا پاسخ دهید؛ درغیراینصورت حساب کاربری خود را حذف یا رابطه حقوقی با باکوینا را خاتمه دهید.

ث) شما متعهد هستید درصورتی‌که از هک حساب کاربری خود یا افشای اطلاعات خصوصی یا محرمانه مرتبط با آن، سرقت اطلاعات حساب کاربری یا هرگونه اقدامی که امنیت حساب کاربری‌تان را در معرض خطر قرار می‌دهد، مطلع شدید، سریعا موارد را با باکوینا از طریق ایمیل support@bacoina.com  مطرح کنید. باکوینا حق دارد هرگونه اقدام احتیاطی ازجمله توقف یا لغو ارائه خدمات به شما را بکار بندد.

ج) شما متعهدید که از استفاده از هرگونه ابزار یا نرم‌افزاری که موقعیت مکانی‌تان را پنهان می‌کند یا آنکه موقعیت مکانی دیگری را موقعیت مکانی شما نشان می‌دهد اجتناب کنید و همواره موقعیت جغرافیایی و آدرس صحیح و واقعی خود را به باکوینا اطلاع دهید.

چ) شما متعهدید که هرگونه تغییر در اطلاعات ارائه‌شده به باکوینا را سریعا به ما اطلاع دهید و اطلاعات اضافی مورد درخواست باکوینا را حتی اگر پس از افتتاح حساب کاربری باشد، به ما ارائه کنید و اسناد و مدارک مورد نیاز و درخواستی باکوینا را در اختیار ما قرار دهید. درهرصورت باکوینا، این حق و اختیار را دارد تا درصورت درخواست نهادها یا مراجع قضایی ذی‌صلاح، این اطلاعات، اسناد و مدارک را در اختیار ایشان قرار دهد. همچنین درصورتی‌که ارائه خدمات توسط باکوینا مانند انجام عملیات تصفیه حساب بانکی، مستلزم به‌اشتراک‌گذاری تمام یا بخشی از این اطلاعات، اسناد و مدارک به اشخاص ثالث باشد، باکوینا حق دارد تا این اطلاعات را در اختیار ایشان قرار دهد.

ح) باکوینا حق دارد تا حسب صلاحدید یا اقتضای شرایط، نسبت به تغییر، اصلاح، تعدیل یا حذف برخی از مفاد این شرایط و ضوابط استفاده ازجمله جدول نرخ‌ها و قیمت‌ها اقدام کند. بنابراین شما به‌عنوان کاربر متعهد هستید برای اطلاع از این موارد همواره نسبت به مطالعه این قرارداد اقدام نمایید. اعمال اصلاحات، از طریق سایت به اطلاع کاربر می‌رسد و استمرار استفاده از خدمات و امکانات سایت توسط شما به این معناست که این اصلاحات و تغییرات را پذیرفته‌اید؛ درغیراینصورت متعهدید نسبت به توقف بهره‌برداری و استفاده از سایت اقدام کنید.

تبصره ۱- درصورت نقض هرکدام از موارد فوق، شما به‌عنوان کاربر شخصا مسئول هستید و باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی در مقابل حقوق و ادعای شما و اشخاص ثالث ندارد و درصورتی‌که بواسطه اقدامات شما، ضرر و زیان مادی یا معنوی متوجه باکوینا شود، شما مسئول جبران کلیه خسارات وارده به باکوینا هستید. باکوینا حق دارد به انتخاب و اراده خویش در هر زمان، نسبت به لغو، محدودیت، تعلیق یا ممنوعیت حساب کاربری شما و نیز هرگونه استفاده از خدمات باکوینا، اقدام کند و از طریق رمزارز یا ریال موجود در کیف پول الکترونیکی کاربر، خسارت وارده به خود را برداشت و جبران نماید. در این زمینه ملاک و معیار تعیین میزان خسارات وارده، تشخیص و صلاحدید باکوینا است ولو کاربر با آن مخالف باشد و کاربر با امضای این قرارداد (اعم از ایجاد حساب کاربری، پذیرش شرایط و مفاد آن یا استفاده از خدمات یا امکانات سایت) این حق را بصورت غیرقابل برگشت به باکوینا داده و حق هرگونه ادعا و اعتراضی در این خصوص را از خود سلب و ساقط نموده‌است.

تبصره ۲- باکوینا حق دارد تا در راستای قوانین و مقررات لازم‌الاجرا، از طریق اطلاعات و اسنادی که شما در اختیار ما (باکوینا) می‌گذارید یا از طریق اشخاص ثالث، اسناد و اطلاعاتی که به ما ارائه کرده‌اید راستی‌آزمایی کند و در همین راستا اطلاعات و اسناد و مدارک شما را با آن اشخاص به اشتراک بگذارد.

ماده ۲- هشدار ریسک

معامله رمزارزها مشمول مخاطرات و ریسک‌های مختلفی است. قیمت انواع رمزارز دائما درحال تغییر و کاهش و افزایش است و قیمت‌ها تحت تاثیر نوسانات مختلف سایر بازارها و نیز اوضاع و احوال اقتصادی و رفتار سایر بازیگران بازار رمزارز است که خارج از کنترل باکوینا یا شما است. بنابراین ممکن است که شما با خطر از دست رفتن تمام یا بخش قابل توجهی از ارزش رمزارزها یا ریال خود مواجه شوید. این امر، ریسک ذاتی معامله رمزارزها است. علاوه‌براین، حوزه فناوری نیز متاثر از مجموعه‌ای از ریسک‌ها و مخاطرات فنی است. ممکن است حساب کاربری شما و یا رمزارزهایتان، مورد حملات سایبری یا عملیات هک قرار بگیرد. بنابراین این برعهده خودتان است که اطلاعات حساب کاربری‌ یا رمزارزهای‌تان را بصورت امن و ایمن نگاهداری کنید و هیچ‌گاه اطلاعات آنها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید. همچنین حوزه معاملات رمزارزها، هنوز موضوع قانونگذاری یا تنظیم‌گری نهادهای قانونی ذی‌صلاح قرار نگرفته‌است. ممکن است معاملات رمزارزها به ریال یا انواع رمزارز به یکدیگر، ازنظر قانونی تماما یا جزئا ممنوع شود یا آنکه محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌هایی برای آنها بوجود بیاید که خارج از کنترل و اختیار باکوینا است. بنابراین با استفاده از خدمات باکوینا یا ایجاد حساب کاربری در آن، کاملا پذیرفته‌اید که وارد بازار پرمخاطره‌ای شده‌اید و ریسک تمامی اقدامات و معاملات، برعهده خودتان است و باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی دراین خصوص ندارد و شما به‌عنوان کاربر حق هرگونه ادعا و اعتراضی علیه باکوینا را در این زمینه‌ها از خود سلب و ساقط نمودید.

 ماده ۳- شرایط استفاده از خدمات باکوینا

مجوز استفاده: باکوینا به شما مجوز غیرانحصاری، غیرقابل انتقال و محدود برای دسترسی و استفاده از سایت و خدمات و امکانات خود را می‌دهد. بنابراین کلیه اموال و دارایی‌های باکوینا و نیز حقوق مالکیت فکری باکوینا ازجمله (بدون اینکه محدود به این موارد باشد) نام و نشان تجاری آن، محتواهای تولیدشده توسط باکوینا، طراحی‌ها و اشکال بکاررفته در سایت، داده‌ها و اطلاعات موجود در آن و مانند آن، همگی در مالکیت باکوینا قرار دارد و استفاده از خدمات و امکانات باکوینا، تحت هیچ عنوان هیچ‌گونه حقی تحت هر عنوان حقوقی نسبت به این موارد برای کاربر ایجاد نمی‌کند و استفاده کاربر از خدمات و امکانات باکوینا تنها در حدود این بند مجاز است. بنابراین شما به‌عنوان کاربر تضمین می‌کنید که بصورت مستقیم یا غیرمستقیم، هیچ‌کدام از این موارد یا تمام یا بخشی از آنها را کپی یا اصلاح نمی‌کنید یا از طریق روش‌هایی مانند (و نه محدود به) مهندسی معکوس، پخش، توزیع یا ایجاد کارهای مشابه آنها، حقوق باکوینا را نقض نمی‌نمایید.

توقف خدمات: شما می‌پذیرید که باکوینا حق دارد به‌منظور حفاظت از سایت، خدمات، امکانات و عملیات آن، سایت را از دسترس خارج کند. همچنین تایید می‌کنید که برای اهداف فوق، باکوینا حق دارد تا بنا به اختیار و صلاحدید خود، در هر زمان درصورت حصول ریسک کلاهبرداری، سوءرفتار کاربر یا فعالیت غیرقانونی او، درخواست‌های معاملاتی ارسال‌شده توسط کاربر را با تاخیر اجرا کند یا آنها را اجرا نکند و ارائه خدمات به کاربر را متوقف نماید.

اطلاعیه‌ها: کلیه اطلاعیه‌ها و پیام‌های اطلاع‌رسانی و ابلاغ‌ها از طریق پنل کاربری یا ارسال پیامک یا ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید. بنابراین می‌پذیرید درصورتی‌که این مسیرهای ارتباطی با باکوینا را مسدود نمایید، مسئولیت عدم اطلاع از این موارد برعهده شماست و باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی در عدم اطلاع شما و عواقب قانونی و احتمالی آن ندارد.

علم و اطلاع کاربر: کاربر اذعان و علم دارد که از کلیه شرایط و ضوابط معامله انواع مختلف رمزارز اعم از ویژگی‌های فنی هرکدام از انواع رمزارزها، خاصیت و کارکرد فناوری بلاکچین و دفترکل توزیع‌شده و غیره کاملا مطلع و آگاه است و نی‌تواند در برابر باکوینا، سایر کاربران یا نهادها یا مراجع قانونی و قضایی ذی‌صلاح به عدم علم و یا عدم اطلاع خود استناد نماید.

محدودیت در معامله: شما به‌عنوان کاربر می‌پذیرید که باکوینا حق دارد تا در راستای سیاست‌های شفافیت و احراز هویت و مشروعیت معاملات کاربران، محدودیت‌های مشخصی را درخصوص حجم معاملاتی شما اعمال نماید. ممکن است این محدودیت‌ها در گذر زمان تغییر کنند یا شرایط آنها بروزرسانی شود.

ممنوعیت لغو معامله: هیچ‌کدام از خرید و فروش‌های انجام‌شده روی سایت باکوینا، توسط کاربر قابل لغو یا استرداد نیستند. همچنین شما به‌عنوان کاربر می‌پذیرید و اطلاع دارید که درخواست معامله خرید یا فروش رمزارز یا تصفیه به ریال، که تماما انجام شده‌باشد یا منتظر تایید نهایی باکوینا است، قابل استرداد و انصراف نیست. درهرصورت باکوینا حق دارد تا درخواست‌های معاملاتی که برای مدت طولانی (به تشخیص باکوینا) با قبول کاربر دیگری مواجه نشده‌است را راسا مسترد کند و بازگرداند. همچنین باکوینا حق دارد تا درخواست‌های معامله‌ای را که از نظر فنی یا سایبری، برای امنیت باکوینا ایجاد مخاطره می‌کند را مسترد کند یا بازگرداند. منظور از بازگرداندن در این موارد، لغو است.

معاملات با خطا: باکوینا حق دارد تا معاملاتی راکه بعلت مسائل فنی با خطا و اشتباه سایت ثبت شده‌اند را بازگرداند. منظور از بازگرداندن در این موارد، لغو است.

عدم پرداخت: باکوینا حق دارد تا هرگونه معامله‌ای که پرداخت آن به‌هرعلت انجام نشده‌ را لغو کند یا خاتمه دهد. در این‌صورت باکوینا اطلاعیه‌ای برای کاربری که معامله وی لغو یا اجرا نشده‌است، ارسال می‌کند.

حفظ حریم خصوصی کاربران: درصورتی‌که بواسطه استفاده از خدمات و امکانات سایت و باکوینا، شما به‌عنوان کاربر متوجه برخی اطلاعات سایر کاربران شدید، متعهدید که اطلاعات آن کاربر را محرمانه نگاه دارید و حق ندارید بدون رضایت مکتوب پیشین آن کاربر، آن اطلاعات را افشا یا منتشر کنید یا مورد استفاده و بهره‌برداری قرار دهید.

صحت اطلاعات سایت: شما می‌دانید و آگاهی دارید که محتواهای موجود در سایت یا هرگونه محتوای مندرج در آن ممکن است گاهی اوقات، غیرصحیح و اشتباه باشند یا آنکه سایت دچار برخی مشکلات فنی شود. هرچند باکوینا کلیه اقدامات لازم برای اجتناب از بروز چنین وقایعی را بکار خواهد بست تا شما همواره اطلاعات صحیح و به‌روزی دریافت نمایید. اما درهرصورت ممکن است اطلاعات مندرج در سایت بر اساس سیاست‌ها و خط مشی‌ها، محصولات و خدمات باکوینا، در بازه‌های زمانی مختلف اصلاح شوند یا تغییر کنند؛ بدون آنکه لزوما اطلاعیه‌ای در این زمینه به شما ابلاغ گردد. همچنین شما علم دارید که محتواهای مندرج در سایت جنبه صرف آموزشی یا اطلاع‌رسانی دارند و به‌منزله مشاوره، راهنمایی، تبلیغ، تشویق یا ترغیب به یک نوع معامله خاص نیستند و درهرصورت مسئولیت استناد و اتکا به این اطلاعات برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی راسا برعهده شخص شما به‌عنوان کاربر است و مسئولیتی از این جهت متوجه باکوینا نیست. بعلاوه ممکن است سایت حاوی برخی لینک‌ها به دیگر پلتفرم‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات باشد. باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتواها، اقدامات، افعال، حدود و ثغور، کیفیت خدمات و محصولات این اشخاص ندارد.

بهره‌برداری اشخاص ثالث: حساب کاربری ایجادشده تنها برای استفاده شخص کاربر می‌باشد و کاربر حق ندارد به هیچ شخص دیگری اجازه یا دسترسی یا حق بهره‌برداری از این حساب کاربری را بدهد. مسئولیت هرگونه فعل یا ترک فعل کاربر که به نقض تعهد مندرج در این بند منتهی گردد، ازجمله به سرقت رفتن اطلاعات کاربر با شخص کاربر است و باکوینا، نفیا یا اثباتا هیچ‌گونه مسئولیتی در مقابل کاربر و حقوق و ادعای اشخاص ثالث ازجمله مراجع قانونی و قضایی ندارد.

اعمال ممنوعه و غیرقانونی: امکان بهره‌برداری از امکانات و خدمات باکوینا، مشروط، منوط و محدود به استفاده قانونی و مشروع کاربر است. بنابراین کاربر تضمین می‌دهد که از این حساب برای مقاصد غیرقانونی و نامشروع استفاده نخواهد کرد. شما به‌عنوان کاربر می‌دانید که باکوینا حق دارد تا درصورت نیاز و نیز در راستای اجرای قوانین و مقررات لازم‌الاجرا، اطلاعات شما را مورد بررسی، نظارت، کنترل قرار دهد یا آنکه در همین راستا آن اطلاعات را برای نهادها و مراجع قانونی و قضایی ذی‌صلاح افشا کند. درصورتی‌که باکوینا متوجه شود یا آنکه احتمال دهد اقداماتی که شما از طریق حساب کاربری خود انجام می‌دهید، مشکوک است یا ریسک آن وجود دارد تا متضمن فعالیت‌های غیرقانونی یا مجرمانه باشد، باکوینا حق دارد تا حساب کاربری شما را تعلیق کند یا معاملات شما را متوقف یا مسدود نماید یا هرمیزان وجه یا رمزارز موجود در حساب کاربری شما را از دسترس‌تان خارج کند.

امنیت سیستم و ویروس‌ها: استفاده از اینترنت ممکن است هر کاربری را در معرض انواع ویروس‌ها و بدافزارها و اقدامات مخاطره‌آمیز سایبری مانند انواع عملیات فیشینگ و غیره قرار دهد. باکوینا مسئولیتی در این زمینه ندارد و شما متعهدید راسا برای اجتناب از هرگونه آثار مخرب بدافزارها، از آنتی ویروس معتبر و کارآمد استفاده نمایید و همواره به هشدارها و اطلاعیه‌های پلیس فتا درخصوص حفظ امنیت سایبری خود توجه کنید. درهرصورت شما به‌عنوان کاربر علم دارید که مسئولیتی در این زمینه متوجه باکوینا نیست و حق هرگونه حقوق ادعایی علیه باکوینا را از خود سلب و ساقط نمودید.

جبران خسارات: درصورتی‌که کاربر مفاد این قرارداد را نقض نماید و به ورود خسارت به باکوینا یا اشخاص ثالث منتهی شود، متعهد است کلیه خسارات وارده به باکوینا و اشخاص ثالث را جبران نماید. بنابراین کلیه حقوق پیش‌بینی شده در این قرارداد ازجمله حق تعلیق یا مسدودی حساب کاربری کاربر، رافع و مانع حق مطالبه خسارات وارده به باکوینا نیست.

مبلغ قرارداد: استفاده از خدمات و امکانات باکوینا، مستلزم پرداخت مبلغ قرارداد به شرح جدول نرخ‌ها و قیمت‌ها است.

ماده ۴- رفتار کاربر

شما به‌عنوان کاربر می‌پذیرید و تضمین می‌کنید که هنگام استفاده از خدمات و امکانات باکوینا، رفتار شما:

 • به نقض قرارداد حاضر توسط سایر کاربران یا نقض هرگونه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در جمهوری اسلامی ایران منتهی نمی‌گردد.
 • متضمن ارائه اطلاعات نادرست، موهوم، اشتباه، مردد، گمراه‌کننده، متقلبانه، قدیمی و غیربروز نیست و اسناد و مدارکی که ارائه می‌کنید مشمول هیچ‌کدام از شرایط و حالات گفته‌شده در ابتدای این بند نیست.
 • به نقض حقوق مالکیت فکری و معنوی باکوینا اعم از (اما نه محدود به) نام و نشان تجاری، حق اختراع و غیره منتهی نخواهد شد.
 • بگونه‌ای است که به سایت آسیب نمی‌زند و کارکردهای سایت را با اخلال مواجه نمی‌کند و از طرقی مانند ارسال بدافزار یا کدهای مخرب یا ایجاد اخلال در شبکه، ابزار و وسایل، سرور، سبب لطمه به سایت یا خدمات‌دهی آن نمی‌شود.
 • به دسترسی غیرمجاز به سایت، حساب کاربری دیگر اعضا و کاربران، سیستم‌های کامپیوتری یا شبکه متصل به سایت یا مانند آن منتهی نمی‌گردد.
 • حساب کاربری یا رمز عبور خود را در اختیار اشخاص ثالث نمی‌گذارید یا از حساب کاربری و رمز عبور اشخاص ثالث استفاده نمی‌کنید.
 • بگونه‌ای نیست که اشخاص تحت نظر و کنترل یا هدایت شما را یک کاربر مستقل دیگر جلوه دهد و از این طریق سبب ارتکاب اعمال مجرمانه، اشتباه، اغفال‌کننده یا متقلبانه گردد.
 • به نقض قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در جمهوری اسلامی ایران و نیز دستکاری بازار (اعم از اینکه آن رفتار به موجب قانون ممنوع شده‌باشد یا خیر) منجر نمی‌گردد.
 • بگونه‌ای است که درصورتی‌که از دسترسی و استفاده غیرمجاز از حساب کاربری یا رمز عبور خود آگاه شدید، سریعا باکوینا را مطلع می‌کنید و قبل از هربار ترک حساب کاربری خود، بصورت کامل از آن خارج می‌شوید.
 • تضمین می‌کنید که تنها درصورتی از خدمات و امکانات سایت باکوینا استفاده می‌کنید که اولا؛ از بازارهای با ریسک و مخاطرات بالا شناخت و آگاهی لازم را دارید و ثانیا؛ تحمل ریسک شما بالاست.
 •  تضمین می‌کنید که تنها برای نفع مستقیم خودتان از سایت و امکانات آن استفاده می‌کنید و هیچ ذی‌نفع ثالث افشانشده‌ای وجود ندارد.

ماده ۵- خدمات باکوینا

خدمتی که توسط باکوینا به کاربران احراز هویت و ثبت‌شده ارائه می‌گردد، فراهم‌آوری بستری و واسطی برای تبادل رمزارز پشتیبانی‌شده توسط باکوینا با یکدیگر و با ریال می‌باشد. بنابراین هیچ‌گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش دلار یا سایر ارزها در بستر باکوینا صورت نمی‌گیرد. در این زمینه لازم به ذکر است که:

 •  جز در مورد خدمت مذکور در این ماده، کاربر حق ندارد مطالبه یا ادعایی برای سایر خدمات قابل تصور برای دیگر پلتفرم‌های مبادله رمزارز داشته باشد. درصورتی‌که باکوینا، خدمات خود را توسعه دهد یا موارد دیگری را به آن اضافه نماید، در همان زمان شرایط و نحوه استفاده از این خدمات را تشریح خواهد کرد.
 • قبل از انجام هرگونه معامله در باکوینا، شما به‌عنوان کاربر متعهدید که ابتدا رمزارز مدنظر یا ریال را بر اساس دستورالعمل و شرایط سپرده‌گذاری باکوینا، در حساب کاربری خود، سپرده کنید. بنابراین در مواردی مانند تعلیق یا مسدودی یا لغو حساب کاربری یا برخی از دسترسی‌هایتان به علل مندرج در این قرارداد، امکان سپرده کردن رمزارز یا ریال و طبیعتا معامله برای شما وجود نخواهد داشت.
 • کاربر باکوینا تضمین و تایید می‌کند که مبداء و مقصد تمام وجوهی که از طریق حساب کاربری خود و طبق آن معامله می‌کند، همگی شفاف هستند و محل و منشا درآمدها و وجوه وی مشروع و حاصل فعالیت‌های اقتصادی مجاز و تجاری متعارف وی می‌باشد و او به‌نام و برای خود معامله می‌کند و هیچ شخص ثالث ذی‌نفعی وجود ندارد.
 • کاربر می‌تواند طبق شرایط مشخص‌شده توسط باکوینا و نیز مقررات بانکی کشور و الزامات بانک مرکزی، نسبت به برداشت (withdraw) یا وصول رمزارز یا ریال از حساب کاربری خود اقدام کند. این امر منوط و مشروط به این است که به میزان کافی رمزارز یا ریال برای اجرایی‌شدن سفارش‌ها و معاملات پیشین وی و نیز مبلغ قرارداد پرداختنی به باکوینا وجود داشته باشد. بنابراین این اختیار و حق کاربر، تنها درصورتی امکان اعمال دارد که اجرای سفارش‌ها و معاملات کاربر به رمزارز یا ریال موضوع برداشت، نیاز نداشته‌باشد.
 • ممکن است به‌محض خریداری رمزارز مورد نظر کاربر، این رمزارز به حساب کاربری وی منتقل نگردد و انتقال آنها مستلزم انجام فرآیندهای پردازشی باشد که نیازمند صرف زمان است. همچنین ممکن است در برخی از اوقات باکوینا به هرعلتی ازجمله خطاهای سیستمی نتواند درخواست خرید یا فروش شما را پردازش کند یا آنکه نتواند قیمت انواع رمزارزها را دقیق اعلام کند. بنابراین کاربر می‌پذیرد که باکوینا مسئولیتی در این زمینه‌ها ندارد.
 • هر آدرس کیف پول رمزارز کاربر تنها متعلق به همان نوع خاص از رمزارز است و درصورتی‌که بواسطه شباهت آدرس‌های کیف پول‌های مختلف رمزارزهای متعلق به کاربر یا ارائه آدرس کیف پول متعلق به سایر اشخاص، رمزارزها به کیف پول اشتباهی واریز گردد، تمام مسئولیت‌های هرگونه اشتباه بر عهده کاربر است و باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد و کاربر حق هرگونه ادعایی علیه باکوینا را از خود سلب و ساقط نمود.
 •  استفاده از خدمت باکوینا برای خرید رمزارز، به‌معنای تضمین فروش آنها از طریق بستر باکوینا در مواقع درخواست کاربر نیست و هرمعامله‌ای منحصر فرد بوده و شرایط خاص خود را دارد و باکوینا نیز تحت هیچ شرایطی تضمین و تعهد نمی‌کند که رمزارز خریداری‌شده توسط کاربر را از وی مجددا بخرد.
 • درصورت اقتضای قوانین و مقررات لازم‌الاجرا و یا دستور مقامات قضایی و نهادهای ذی‌صلاح مانند پلیس فتا یا دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای، باکوینا این حق را دارد تا از پردازش هرگونه معامله منتظر تایید، امتناع کند. همچنین باکوینا می‌تواند از تایید هرگونه معامله‌ای که با نقض قرارداد حاضر یا هرکدام از شروط و توافقات مندرج در آن ملازمه دارد، خودداری کند.
 • باکوینا، مسئول هیچ‌گونه خطای رخ داده در فرآیند ثبت سفارش ناشی از نقص در سیستم عملکردی کاربر و عواقب احتمالی مالی یا غیرمالی آن نیست.
 • نهایی شدن تمام معاملات مستلزم طی فرآیند تایید نهایی است. تا قبل از تایید نهایی، این‌گونه معاملات، کامل و نهایی تلقی نمی‌شوند و ممکن است تا تایید نهایی همچنان معلق باقی بمانند.
 • باکوینا حق دارد تا بر اساس صلاحدید و تشخیص خود و به‌منظور ارائه خدمات خود به کاربران، از خدمات پرداخت سایر ارائه‌دهندگان خدمات مالی مانند انواع پرداخت‌یاران به‌منظور تصفیه حساب کاربران با خود استفاده نماید، اعم از اینکه این موارد در راستای تصفیه مبالغ استفاده از خدمات باکوینا یا هر معامله دیگری باشد که شما به‌عنوان کاربر از طریق باکوینا انجام می‌دهید. بنابراین شما بصورت غیرقابل برگشتی این حق را به باکوینا داده‌اید تا کلیه اطلاعات، اسناد و مدارک مورد نیاز برای انجام این امر را که به‌نوعی به شما ارتباط پیدا می‌کند یا متعلق به شماست در اختیار آن اشخاص ثالث قرار دهد.

ماده ۶- امور مالی

الف) باکوینا مسئولیتی درباره هزینه‌های عملیات بانکی جهت اجرای سفارش‌ها و معاملات کاربر اعم از هرگونه کارمزد و مانند آن ندارد. همچنین کاربر مسئول پرداخت مالیات‌های متعلقه و کسور قانونی ذی‌ربط بابت معاملات خود خواهد بود. بنابراین کاربر متعهد است راسا درآمدهای مشمول مالیات خود را طبق قوانین و مقررات مالی و مالیاتی حاکم، اعلام نماید.

ب) معادل ریالی رمزارزهای فروخته شده از طریق سایت باکوینا در اولین روز اداری، روزانه سه بار از طریق سیستم پایا واریز می‌گردد و کاربر با توجه با بازه زمانی معامله خود و مقررات بانکی حاکم، معادل ریالی را وصول می‌کند. در ساعات غیر اداری یا روزهای تعطیل،  واریز ریالی انجام نمی‌شود و درخواست برداشت کاربر در شروع اولین روز کاری بعد، در فهرست واریزی‌ها قرار می‌گیرد. درهرصورت بازه زمانی تسویه حساب بانکی با کاربر، تابع ضوابط و مقررات بانکی ازجمله پایا و ساتنا است.

پ) در برخی واریزی‌های ریالی، بنا به دستور نهادهای قانونی مانند پلیس فتا یا قضایی مانند دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای یا دیگر نهادهای قانونی ذی‌صلاح، ممکن است برداشت رمزارز یا ریال به مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی، محدود گردد. کاربر می‌پذیرد که باکوینا در این موارد هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

ت) کاربر موظف است از طریق حساب بانکی و کارت‌های بانکی که در سایت ثبت و تایید شده‌اند و متعلق به شخص وی است، نسبت به واریز وجه جهت خرید رمزارز اقدام نماید. همچنین درخواست‌های برداشت ریال از حساب کاربری تنها از طریق حساب بانکی و کارت بانکی ثبت‌شده در سایت امکانپذیر است. بنابراین در صورت واریز یا خرید با اطلاعات حساب بانکی ثبت‌نشده، امکان دارد در انجام تراکنش و عودت وجه تا مدت ۷۲ ساعت کاری، تاخیر صورت بگیرد. درهرصورت هرگونه واریز یا برداشت از حساب بانکی‌ای که قبلا در باکوینا ثبت نشده‌است، مستلزم راستی‌آزمایی و تایید اطلاعات حساب بانکی جدید توسط باکوینا می‌باشد که ممکن است این امر در فرآیند عملیات کاربر، تاخیر ایجاد کند. کاربر می‌پذیرد که باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی در این موارد ندارد و عواقب و آثار احتمالی کلیه این موارد برعهده کاربر است.

ث) در تاریخ انعقاد این قرارداد، این حق به باکوینا واگذار و صلح گردید که در صورت فوت یا حجر کاربر، به محض اطلاع از آن نسبت به واریز وجوه ریالی کاربر نزد خود، به حساب اعلام شده ایشان در زمان ثبت‌نام اقدام نموده و در خصوص دارائی رمزارز نیز این حق به باکوینا واگذار و صلح گردید که نسبت به تبدیل آن به ریال معادل قیمت روز و واریز آن به حساب فوق اقدام نماید. لازم به ذکر است ملاک زمانی محاسبه قیمت فروش دارائی رمز ارز کاربر، براساس ارائه اسناد مثبته توسط ذینفع و تایید اصالت آن توسط واحد امور حقوقی باکوینا است. کاربر با علم و اطلاع از مقررات این بند نسبت به افتتاح حساب کاربری در باکوینا اقدام نموده و کاربر، اشخاص ثالث، ورثه یا قائم مقام قانونی ایشان حق اعتراض و یا ادعایی در آینده در این خصوص را نخواهند داشت.

ج) کاربر حق مطالبه هرگونه سودبانکی یا هرمیزان وجوه با عناوینی مشابه آن نسبت به مبالغ ریالی سپرده‌ شده بابت معامله در باکوینا را از خود سلب و ساقط نمود اعم از اینکه این مبالغ در کیف پول الکترونیکی کاربر ذخیره شده باشد یا در سایر حساب‌ها باشد و باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی به پرداخت سود بانکی یا سایر مبالغ تحت هر عنوان در مقابل کاربر ندارد.

ماده ۷- تعلیق یا لغو حساب کاربری

الف) شما به‌عنوان کاربر می‌پذیرید که درصورت تحقق یکی از موارد زیر، باکوینا حق دارد بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به اطلاع‌رسانی پیشین، دسترسی شما به سایت (کلیه خدمات و امکانات آن)، اجرای درخواست‌ها و دسترسی به حساب کاربری‌تان را (بدون هرگونه محدودیت زمانی) قطع، تعلیق یا محدود کند:

 • نقض هر کدام از مقررات مندرج در این قرارداد شاملِ (و نه محدود به) عدم پرداخت مبلغ قرارداد به باکوینا یا ارائه اطلاعات، اسناد و مدارک نامعتبر، نادرست، موهوم، ناقص، مبهم، گمراه‌کننده یا غیربروز؛
 • تلاش برای دسترسی غیرمجاز به سایت یا حساب کاربری دیگر کاربران یا کمک به دیگران یا تسهیل شرایط برای آنان جهت انجام این امور؛
 • احراز رفتارها و افعال غیرمتعارف و غیرمعمول در حساب کاربری شما ازجمله معامله با مبالغ بالا و یا درصورتی‌که باکوینا به انجام یک سری اعمال و افعال غیرقانونی مانند پولشویی، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع، قمار و شرط‌بندی، قاچاق کالا و ارز و مانند آن مشکوک شود؛
 • باکوینا احراز نماید که حساب کاربری شما یا معاملات انجام‌شده توسط شما با قوانین و مقررات لازم‌الاجرا هم‌راستا نیستند؛
 • نهادهای قانونی ذی‌صلاح مانند پلیس فتا یا نهادهای قضایی دارای صلاحیت مانند دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای از باکوینا درخواست نموده‌باشد یا آنکه باکوینا تشخیص دهد با توجه به موارد فوق، لازم است راسا چنین اقدامی انجام دهد.
 • شما به‌عنوان کاربر، از خدمات و امکانات سایت سوءاستفاده کنید شامل (و نه محدود به) افتتاح حساب‌های کاربری مختلف؛
 • احراز هرگونه سوءاستفاده از کد معرف باکوینا درفعالیت‌های خلاف قوانین و مقررات لازم‌الاجرا، (باکوینا حق باطل کردن کد معرف را خواهد داشت.)
 • هرکدام از دیگر اشخاص همکار با باکوینا که ارائه‌دهندگان خدمات ثالث هستند و زنجیره خدمات باکوینا را تکمیل می‌کنند، به هرعلت، از ارائه خدمات به شما امتناع کنند؛
 • باکوینا احراز نماید که شما اعمال و افعال غیرقانونی علیه باکوینا انجام می‌دهید یا انجام داده‌اید یا رفتار شما نشان دهد که درنتیجه اعمال و افعال شما، این مخاطره وجود دارد که مسئولیتی متوجه باکوینا شود؛
 • وقایع قهری و فورس ماژور شامل خطاهای فنی یا عملیاتی سایت یا هر کدام از ابزارهای آن؛

ب) علاوه‌بر موارد بالا، باکوینا این حق را دارد تا به اختیار خویش، ارائه خدمات و امکانات خود به شما را خاتمه دهد و قرارداد را بصورت یک‌جانبه و بدون نیاز به تشریفات قضایی فسخ کند یا آنکه از افتتاح حساب کاربری برای اشخاص متقاضی امتناع کند. درهرصورت باکوینا حق دارد که از ارائه هرگونه توضیح یا اطلاعی درخصوص علت اتخاذ تصمیمات مندرج در این ماده به کاربر، امتناع کند.

پ) جز در مواردیکه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا یا دستور مقامات قضایی یا قانونی ذی‌صلاح خلاف آن مقرر کرده‌باشند، کاربر می‌تواند درصورت فسخ این قرارداد توسط باکوینا و مسدودی دائمی حساب کاربری خود، دارایی‌های موجود در آن حساب کاربری را به آدرس یا حساب بانکی جدیدی که به‌نام و مشخصات خود معرفی می‌کند، منتقل نماید. درهرصورت این انتقال نوعی معامله محسوب می‌گردد و مستلزم تایید باکوینا است.

ت) کاربر نیز می‌تواند در هر زمان با ارسال درخواست خود به باکوینا، حساب کاربری خود را حذف نماید. حذف حساب کاربری مستلزم پرداخت مبلغی نیست؛ منتها تایید و اجرای درخواست حذف حساب کاربری توسط باکوینا مستلزم آن است که دیونی برعهده کاربر نباشد و کلیه معاملات وی با اشخاص ثالث و باکوینا، تصفیه شده‌باشد. باکوینا این حق را دارد تا درصورت وصول درخواست حذف حساب کاربری از سمت کاربر، اجرای این درخواست را تا اجرا و تصفیه کلیه معاملات جاری کاربر متوقف نماید. درهرصورت حذف حساب کاربری، مستلزم تایید پیشین باکوینا است.

ث) درصورتی‌که به موجب مقررات این ماده، حساب کاربر، لغو، تعلیق، حذف یا مسدود شده باشد، همچنان این حق برای باکوینا وجود دارد تا اطلاعات حساب کاربری کاربر و یا مدارک ارائه‌شده توسط وی را (تا زمانی‌که صلاح بداند) برای مقاصد قانونی مانند ارائه به نهادهای ذی‌صلاح یا الزامات قوانین و مقررات لازم‌الاجرا، حفظ و ذخیره کند.

ج) درصورت لغو یا تعلیق حساب کاربری کاربر، وی نمی‌تواند واریز ریالی انجام دهد یا نمی‌تواند وجوه واریزی را مسترد نماید و نیز نمی‌تواند از کیف پول خود استفاده کند.

ماده ۸- محدودیت مسئولیت

الف) خدمات و امکانات باکوینا بصورت (As Is) یا (As Available) در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و باکوینا بصورت صریح یا ضمنی هیچ‌گونه تضمین یا تعهدی نمی‌دهد که همواره این خدمات و امکانات در دسترس کاربر باشد. همچنین باکوینا همواره تلاش می‌کند تا خدمات و امکانات مورد نیاز کاربر در اختیار وی باشد و کاربر بتواند از آنها استفاده کند، اما هیچ‌گونه تضمینی نمی‌دهد که این امکان بصورت دائمی برقرار باشد و ممکن است برای مدتی این خدمات و امکانات به‌علت مسائلی از قبیل امور فنی، عملیاتی یا زیرساختی متوقف گردند یا آنکه همراه با خطا یا اشتباه فنی باشند. بنابراین کاربر با علم به این واقعیت که جزء جدایی‌ناپذیر پلتفرم‌ها و سایت‌های صرافی رمزارز است، نسبت به انعقاد این قرارداد و افتتاح حساب کاربری نزد باکوینا اقدام کرده است.

ب) باکوینا و کلیه کارمندان، عوامل، مدیران آن و نیز ارائه‌دهندگان خدمات ثالث از طریق آن، هیچ‌گونه مسئولیتی درخصوص هرگونه خسارات وارده به کاربر ازجمله از دست رفتن درآمدها، منابع مالی، رمزارزها، اطلاعات و مانند این موارد درنتیجه استفاده از خدمات و امکانات سایت نمی‌دهد. کاربر شخصا مسئول هرگونه تصمیم، فعل یا ترک فعل خود است و نمی‌تواند درنتیجه ضرروزیان وارده به خود بخاطر صرف استفاده از خدمات و امکانات سایت متعرض باکوینا یا سایر اشخاص مندرج در این بند شود.

پ) باکوینا کلیه اقدامات لازم و ضروری برای حفظ امنیت سایت را بکار می‌بندد و از هیچ‌گونه تلاشی در راستای ارائه خدمات و امکانات خود بصورت ایمن به کاربران فروگذار نخواهد کرد؛ با این همه درصورتی‌که علی‌رغم اتخاذ کلیه راهبردها و بکارگیری احتیاطات فنی لازمه، مشکل امنیتی اعم از هرگونه عملیات هک یا غیره نسبت به تمام یا بخشی از سایت ازجمله حساب‌های کاربری رخ دهد، کاربر می‌پذیرد که این مساله اقتضای طبیعی، عرفی و اجتناب‌ناپذیر فناوری است و باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به بروز و تحقق این موارد ندارد و کاربر حق هرگونه ادعایی علیه باکوینا را از خود سلب و ساقط نمود.

ت) اگر باکوینا تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود یا نرخ ارائه شده هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار و محق است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و یا بدون نیاز به دریافت اجازه کتبی، شفاهی یا پیشین از متعهد (صاحب حساب یا کاربر) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص باکوینا نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت نادرست و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد باکوینا از هر جهت از خود سلب و ساقط نمود.

ث) مسئولیت افشای اطلاعات مرتبط با حساب کاربری ازجمله اطلاعات رمز عبور، کدپیامکی، ایمیل، اطلاعات سیم‌کارت، نرم‌افزار تایید و شناسایی دو عاملی و غیره برعهده کاربر است و نباید در اختیار اشخاص ثالث قرار بگیرد و باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی درخصوص افشای این موارد و عواقب و آثار احتمالی آنها و ضرر و زیان احتمالی اعم از، از دست رفتن دارایی‌های کاربر نخواهد داشت و کاربر، باکوینا را در مقابل حقوق و ادعای اشخاص ثالث مصون می‌دارد.

ج) هرگونه اختلاف و دعوایی میان شما و سایر کاربران باید میان خودتان حل‌وفصل و رفع گردد و شما حق طرح هرگونه ادعایی در این خصوص علیه باکوینا، کارکنان، مدیران، همکاران آن را از خود سلب و ساقط نمودید.

چ) ممکن است باکوینا در موارد فورس ماژور و بروز وقوع قوای قهریه یا دستورات نهادهای قانونی و قضایی ذی‌صلاح یا الزامات قوانین و مقررات لازم‌الاجرا، اقداماتی انجام دهد که آنها را از قبل به اطلاع کاربر یا کاربران نرساند. کاربر می‌پذیرد که نمی‌تواند در این موارد ادعایی علیه باکوینا داشته باشد.

ح) باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی درخصوص خدمات و امکاناتی که سایر ارائه‌دهندگان خدمات ثالث ازجمله (و نه محدود به) بانک‌ها به کاربر ارائه می‌کنند ازجمله شرایط و ضوابط آنها و محتواهایی که در اختیار عموم کاربران و مشتریان خود می‌گذارند، ندارد و استفاده از خدمات آنها از طریق درگاه‌های واسط، وبسایت‌ها یا هر روش دیگری، به‌منزله تضمین عملکرد و کیفیت کارکرد آنها توسط باکوینا نیست. آن اشخاص راسا مسئول افعال و ترک فعل خود هستند و کاربر حق هرگونه ادعا و اعتراضی علیه باکوینا در این خصوص را از خود سلب و ساقط نمود.

خ) باکوینا هیچ‌گونه توصیه یا پیشنهاد مالی، تجاری، حقوقی یا هر نوع دیگر به کاربر ارائه نمی‌کند و محتواهای متنی، ویدئویی یا صوتی موجود روی سایت، شبکه‌های اجتماعی متعلق به باکوینا در فضای مجازی و نیز فضاهای حقیقی و فیزیکی ازجمله کلیه نمودارها، تحلیل‌ها، تصاویر، گزارش‌ها، اخبار، مصاحبه‌ها، صرفا برای اطلاع کاربران است و فاقد هرگونه ارزش پیشنهاد یا توصیه می‌باشد. هرگونه تصمیمی که کاربر اتخاذ می‌کند تابع اراده و اختیار شخص وی و با مسئولیت کاربر است و کاربر می‌پذیرد و علم دارد که نمی‌تواند بابت عواقب و آثار احتمالی بکارگیری آنها در معاملات خود، متعرض باکوینا شود و حق هرگونه ادعا و اعتراضی در این زمینه را از خود سلب و ساقط نمود.

تبصره– هرگونه شرطی که در سایر مفاد این قرارداد آمده است و بصورت صریح و ضمنی به عدم مسئولیت باکوینا اشاره دارد، همگی مشمول این ماده است و باکوینا در این موارد هیچ‌گونه مسئولیتی درخصوص خسارات و ضرر و زیان وارده ازجمله هزینه‌های اقامه دعوا اعم از حق‌الوکاله وکیل یا حق‌الزحمه کارشناسی و مانند آن ندارد.

ماده ۹- جامعیت قرارداد

الف) این شرایط و ضوابط استفاده، مقررات احراز هویت، ضوابط حریم خصوصی، جدول نرخ‌ها و قیمت‌ها که همگی جزء جدایی‌ناپذیر این قرارداد هستند و بر روابط میان باکوینا (سایت) و کاربر حاکم می‌باشند و برکلیه تفاهم‌ها و توافقات پیشین، مذاکرات و گفتگوهای میان طرفین ازجمله نسخه‌های قدیمی‌تر این قرارداد، حکمفرماست. عبارت بکاررفته در عناوین مواد و سرفصل شروط و توافقات، صرفا در راستای تشریح و توصیف راحت‌تر مضمون بکاررفته است و بر معنا و تفسیر قصد واقعی طرفین از انعقاد این قرارداد تاثیر نمی‌گذارد.

ب) این قرارداد صرفا در راستای موضوع آن منعقد شده‌است و نباید تحت هیچ عنوان و شرایطی بگونه‌ای تفسیر شود که مقاصد دیگری از جمله هرگونه رابطه مشارکت، کارگر-کارفرمایی، عاملیت و غیره از آن برداشت و تلقی گردد. بنابراین طرفین نمی‌توانند جز درخصوص موضوع این قرارداد، ادعای حقی علیه یکدیگر داشته باشند.

پ) باکوینا حق دارد درصورت اقتضای شرایط، این قرارداد را به هرکدام از شرکت‌ها و اشخاص زیرمجموعه یا همکار خود واگذار کند. ممکن است این اتفاق درنتیجه ادغام و تملک شرکت باکوینا به شخص ثالث محقق شود. در همین راستا لازم است کلیه اموال و دارایی‌های باکوینا، ازجمله اطلاعات کاربران و حساب‌های کاربری به شرکت یا شخص جدید منتقل شود. در اینصورت منتقل‌الیه، متعهد به ایفای تعهدات مندرج در این قرارداد است و کاربر نمی‌تواند به صرف ادعای انتقال قرارداد، متعرض باکوینا یا منتقل‌الیه گردد. با ایجاد حساب کاربری، کاربر این حق را بصورت کامل و بدون قید و شرط به باکوینا داده‌است تا درصورت تحقق شرایط مندرج در این بند، کلیه اقدامات لازم و مقتضی درخصوص اجرایی شدن این توافق را بکار بنند.

ت) درصورتی‌که هرکدام از شروط و توافقات مندرج در این قرارداد به‌موجب حکم مراجع قضایی و قانونی، غیرقانونی، باطل یا نامشروع تلقی و اعلام گردد، این امر تاثیری در اعتبار و مشروعیت و قابلیت اجرایی سایر مفاد و بندهای قرارداد نخواهد داشت و آن شرط بگونه‌ای تفسیر می‌گردد که در راستای توافقات و مفاد همین قرارداد باشد.

ماده ۱۰- فورس ماژور

باکوینا هیچ‌گونه مسئولیتی درخصوص وقایعی مانند تاخیر در ارائه خدمات یا عدم ارائه خدمات و اجرای سفارش‌های کاربر و یا توقف در ارائه خدمات و مانند آن که ناشی از بروز حوادت قهریه و فورس ماژور اعم از جنگ، سیل، زلزله، آتش‌سوزی، آشوب و اغتشاش، اعتصاب، محدودیت یا قطع سراسری یا منطقه‌ای اینترنت یا شبکه یا برق، حملات سایبری، اقدامات و تصمیمات نهادهای قانونی و قضایی، وضع قوانین و مقررات محدودکننده یا ممنوع‌کننده فعالیت پلتفرم‌های صرافی رمزارز برخط، اقدامات تروریستی یا هرگونه شرایط و رخدادهای دیگری که خارج از کنترل و اراده وی است ندارد. کاربر پذیرفته است که نمی‌تواند در این موارد هیچ‌گونه حق یا ادعایی علیه باکوینا داشته باشد.

ماده ۱۱- قانون حاکم و مرجع حل‌وفصل اختلافات

الف) این قرارداد از هرحیث تابع قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در جمهوری اسلامی ایران است. در موارد سکوت، قانون حاکم، بر روابط طرفین حکمفرما است.

ب) کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از یا برآمده از انعقاد این قرارداد ازجمله فسخ، نقض، اعتبار یا اجرا، ابتدا بصورت دوستانه میان طرفین، حل‌وفصل می‌گردد. دراین صورت طرف متقاضی حل و فصل دوستانه اختلافات نسبت به ارسال ایمیل به طرف مقابل اقدام می‌کند. درصورتی‌که طرفین نخواهند یا نتوانند ظرف مهلت ۳۰ روز از تاریخ ارسال این ایمیل (صرف خروج از سیستم ارسال‌کننده ملاک است) اختلافات حاصله را رفع نمایند، رسیدگی به موضوع در صلاحیت محاکم قضایی صالح در شهر تهران است.

ماده ۱۲- تماس با ما

درصورتی‌که شما به‌عنوان کاربر هرگونه سوال یا ابهامی درخصوص مقررات حفظ حریم خصوصی، شرایط و مفاد آن دارید لازم است قبل از امضا و پذیرش قرارداد، سوالات و ابهامات خود را با ما از طریق شماره تماس ۶۳۴۲۵۰۰۰-۰۲۱ در ساعات اداری و آدرس ایمیل: support@bacoina.com طرح نمایید و تنها درصورتی نسبت به ایجاد حساب کاربری و انعقاد این قرارداد و پذیرش مفاد آن اقدام کنید که هیچ مورد مبهم یا سوالی برای شما باقی نمانده باشد. بنابراین کاربر نمی‌تواند پس از انعقاد این قرارداد یا ایجاد حساب کاربری یا استفاده از سایت به ادعای جهل یا عدم اطلاع خود استناد نماید.

مقررات احراز هویت

مقدمه

ارائه خدمات توسط باکوینا به کاربران مستلزم احراز هویت ایشان و اطمینان از ارائه اطلاعات صحیح و معتبر توسط کاربران است. این مقررات، به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر قرارداد میان کاربر و باکوینا تلقی می‌گردد و بر روابط میان طرفین حکمفرماست. باکوینا به کاربرانی که فرآیند احراز هویت آنها انجام و نهایی نشده‌است، خدماتی ارائه نمی‌کند.

ماده ۱- اطلاعات مورد نیاز

اطلاعات مورد نیاز برای احراز هویت کاربران در سطوح کاربری مختلف متفاوت است. در همین راستا کاربر متعهد است در سطوح کاربری تعریف‌شده در ادامه، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار باکوینا قرار دهد:

الف) سطح کاربری یک

در این سطح، کاربر صرفا می‌تواند مطالب آموزشی، گزارش‌ها، آمار، جداول سایت بصورت عمومی استفاده نماید و امکان معامله یا ثبت سفارش نخواهد داشت. برای این منظور تنها اطلاعاتی که از کاربر اخذ می‌گردد عبارت است از:

 •  نام و نام خانوادگی
 •  شماره تلفن همراه
 •  آدرس ایمیل

ب) سطح کاربری دو

در این سطح کاربر می‌تواند نسبت به شارژ ریالی حساب کاربری، ثبت سفارش و انواع معامله (مجاز و تعریف‌شده) و برداشت ریال از حساب کاربری خود در سایت اقدام نماید. برای این منظور اطلاعاتی که از کاربر اخذ می‌گردد، عبارت است از:

 • اطلاعات سطح کاربری یک
 • اطلاعات شماره حساب بانکی
 • آدرس محل سکونت همراه با کدپستی و تلفن ثابت
 • سایر اطلاعات مورد نیاز که باکوینا اعلام می‌دارد مانند احراز هویت از طریق عکس کاربر

تبصره ۱- بعد از ثبت نام در باکوینا امکان تغییر آدرس ایمیل، نام کاربری و سایر موارد ثبت شده از طریق حساب کاربری وجود نخواهد داشت؛ مگردرمواردی‌که باکوینا این تغییرات را تایید نماید.

تبصره ۲- درصورتی‌که کاربر شخص حقوقی باشد، علاوه بر ارائه اطلاعات فوق از صاحبان امضای مجاز خود، لازم است اطلاعات زیر را نیز در اختیار باکوینا قرار دهد:

 • شماره ثبت و شناسه ملی شرکت/موسسه
 • روزنامه رسمی تاسیس
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات صاحبان امضای مجاز شرکت/موسسه

ماده ۲- مدارک و اسناد مورد نیاز

کاربر علم دارد که راستی‌آزمایی اطلاعات ارائه‌شده توسط وی، تنها از طریق انطباق اطلاعات اعلامی با اسناد و مدارک ابرازی امکان‌پذیر است. بر این اساس باکوینا حق دارد حسب مورد مدارک لازم ازجمله کارت ملی، قبض تلفن، تاییدیه کدپستی، تصویر کارت بانکی، قرارداد اجاره، ارسال ویدئوی خویش‌گرفت با ساختار اعلامی توسط باکوینا و غیره از کاربر اخذ نماید. طبیعی است که باکوینا از طریق روش‌های ثبت‌نام دو عاملی، بخواهد از صحت اطلاعات و اسناد کاربر اطمینان حاصل کند. همچنین باکوینا حق دارد تا از طریق فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی یا برقراری تماس تلفنی با کاربران فرآیند احراز هویت را دقیق‌تر انجام دهد.

تبصره- باکوینا حق دارد حتی پس از افتتاح حساب کاربری توسط کاربر، نیز حسب تشخیص و صلاحدید خود یا بروز هرگونه رفتار مشکوک یا نقض مقررات و شرایط قرارداد، ادامه امکان بهره‌برداری از خدمات و امکانات سایت را منوط و مشروط به ارائه اطلاعات دیگر مورد نیاز نماید و تا ارائه آنها توسط کاربر و انجام راستی‌آزمایی نسبت به آنها، ارائه خدمات و اجرای سفارش‌ها و تایید معاملات کاربران را متوقف نماید. کاربر حق هرگونه ادعا و اعتراضی علیه باکوینا را از خود سلب و ساقط نمود.

ماده ۳- تماس با ما

درصورتی‌که شما به‌عنوان کاربر هرگونه سوال یا ابهامی درخصوص مقررات حفظ حریم خصوصی، شرایط و مفاد آن دارید لازم است قبل از امضا و پذیرش قرارداد، سوالات و ابهامات خود را با ما از طریق شماره تماس ۶۳۴۲۵۰۰۰-۰۲۱ در ساعات اداری و آدرس ایمیل: support@bacoina.com طرح نمایید و تنها درصورتی نسبت به ایجاد حساب کاربری و انعقاد این قرارداد و پذیرش مفاد آن اقدام کنید که هیچ مورد مبهم یا سوالی برای شما باقی نمانده باشد. بنابراین کاربر نمی‌تواند پس از انعقاد این قرارداد یا ایجاد حساب کاربری یا استفاده از سایت به ادعای جهل یا عدم اطلاع خود استناد نماید.

مقررات حفظ حریم خصوصی

 

مقدمه

باکوینا به حفظ حریم خصوصی کاربران خود و اطلاعات محرمانه ایشان متعهد است. بنابراین این بخش، به‌عنوان جزء جدایی‌ناپذیر و الزام‌آور قرارداد اصلی، میان باکوینا و کاربر معتبر و لازم‌الاجرا است. هرچند که کاربر اذعان دارد علی‌رغم آنکه باکوینا از ابزارها و وسایل الکترونیکی، فیزیکی و مانند آن برای حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران بهره می‌جوید؛ اما دنیای اینترنت، بصورت ذاتی با مخاطراتی مواجه است که کاربر از آن مطلع است. بنابراین امکان دارد باوجود تمهیدات امنیتی که باکوینا بکار می‌بندد و با بکارگیری کلیه روش‌ها و فرآیندهای رمزنگاری و غیره، اطلاعات کاربران که در اختیار باکوینا قرار گرفته‌است، مورد سوءاستفاده قرار گیرد یا ضرر و زیانی از این محل متوجه کاربر شود. بنابراین کاربر با علم به وجود چنین مخاطره‌ای، اطلاعات خود را در اختیار ما قرار داده‌است. شما نیز به‌عنوان کاربر متعهد هستید تا اطلاعات شخصی و محرمانه خود را طرق و شیوه‌های ایمن در اختیار باکوینا قرار دهید و در این راستا از ایمیل‌های غیرایمن، شبکه‌های اجتماعی یا کانال‌های اینترنتی استفاده نکنید.

ماده ۱- سیاست کلی حفظ حریم خصوصی کاربران

ما در طول مدت زمانی‌که شما به‌عنوان کاربر از خدمات و امکانات سایت باکوینا استفاده می‌کنید و نیز در زمانی‌که اطلاعات مورد نیاز را برای ایجاد حساب کاربری و نیز بروزرسانی آن در اختیار ما قرار می‌دهید، اطلاعاتی را از شما و نیز ابزار و وسیله‌ای که بواسطه آن از باکوینا استفاده می‌کنید، به‌دست می‌آوریم. این اطلاعات بصورت کلی شامل (ونه محدودبه) نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل، اطلاعات مالی و بانکی، ابزار مورد استفاده، موقعیت مکانی و جغرافیایی وسیله و ابزار شما، تاریخ و ساعت استفاده از سایت، سرعت اینترنت، زبان مورد استفاده، آدرس IP، نوع مرورگر، صفحات اینترنتی که شما قبل از بازدید از سایت باکوینا، آنها را دیده‌اید و مانند آن است. باکوینا خود را به حفظ این اطلاعات متعهد و پایبند می‌داند.

تبصره- تعهد باکوینا به حفظ حریم خصوصی کاربران مندرج در این قرارداد، شامل مواردی که کاربران از خدمات و امکانات سایر ارائه‌دهندگان خدمات ثالث مانند پرداخت‌یاران یا بانک‌ها استفاده یا به سایت آنها مراجعه می‌کنند، نمی‌شود و استفاده کاربر از آن سایت‌ها و خدمات اشخاص ثالث، مشمول قرارداد و شرایط و ضوابط استفاده میان کاربر و اشخاص ثالث است، حتی اگر لینک معرفی اشخاص ثالث یا بهره‌برداری از خدمات و امکانات ایشان، توسط باکوینا در اختیار کاربر قرار گرفته‌باشد. بنابراین در این موارد باکوینا مسئولیتی در مقابل کاربران ندارد.

ماده ۲- استفاده از کوکی‌ها (Cookies)

کوکی‌ها فایل‌های متنی‌ای هستند که سایت می‌تواند روی هاردیسک شما قرار دهد تا اطلاعات مورد نیاز درباره فعالیت‌های شما روی سایت را جمع‌آوری نماید. باکوینا از کوکی‌ها برای اداره سایت، تحلیل بار ترافیکی سایت و نیز اهداف بازاریابی استفاده می‌کند. کوکی‌ها برای ارتقای تجربه کاربری و اجتناب از ورود‌های مکرر (Login) به سایت و واردکردن رمز عبور (Password) برای دفعات زیاد نیز بکار می‌روند. همچنین باکوینا تصاویر گرافیکی کوچک (Pixels) برای نظارت بر تعاملات روی سایت یا ایمیل را نیز مورد استفاده قرار می‌دهد. بنابراین استفاده شما از سایت، بدان معنا است که مقررات استفاده از کوکی‌ها را پذیرفته‌اید و می‌دانید درصورتی‌که اجازه استفاده از کوکی‌ها را به سایت ندهید، امکان دارد سبب عدم کارکرد صحیح سایت و نیز ممنوعیت ارائه برخی خدمات به شما شود و برخی از کارکردهای سایت از کار بیفتد.

ماده ۳- موارد استفاده از اطلاعات کاربر

باکوینا از اطلاعات کاربر در موارد زیر ممکن است استفاده کند:

 • به‌منظور ارائه خدمات به کاربر؛
 • جهت شناسایی و مقابله با هرگونه فعالیت‌های غیرقانونی و مجرمانه مانند کلاهبرداری، تامین مالی تروریسم، پولشویی، قاچاق و غیره و حفاظت از سایر کاربران در مقابل اینگونه افعال و اعمال؛
 • برای ارائه پیشنهاد خدمات یا محصولاتی به شما که ممکن است شما به آن علاقه‌مند باشید؛
 • جهت احراز هویت شما و نگهداری سوابط معاملاتی‌تان در باکوینا؛
 • برای پردازش معاملات‌تان؛
 • جهت تصمیم‌گیری‌های داخلی پیرامون نحوه ارائه خدمات حال و آتی
 • به‌منظور خلق، اصلاح، ارتقا، بهبوددادن خدمات‌مان یا اصلاح یا حذف برخی دیگر از خدمات قابل ارائه به کاربران؛
 • برای ارائه خدمات بهتر به شما به‌عنوان کاربر و خلق تجربه کاربری لذت‌بخش و رضایت‌بخش برای کاربر شامل شخصی کردن خدمات قابل ارائه به انواع کاربر؛
 • برای حفاظت از حقوق، اموال و دارایی‌های مادی و فکری خودمان و سایر کاربران یا ارائه‌دهندگان خدمات یا سایر اشخاص ثالث؛
 • حل‌وفصل اختلافات، مشکلات، نارسایی‌ها یا اجرای مقررات مندرج در قرارداد شرایط و ضوابط استفاده فی‌مابین باکوینا و کاربر و نیز مطلع‌کردن کاربران از هرگونه تغییر یا اصلاحی که در قرارداد باکوینا رخ داده‌ و بر استفاده کاربر از این خدمات تاثیرگذار است.
 •  برای امور بازاریابی و تبلیغات توسط اشخاص همکار با باکوینا؛

ماده ۴- حقوق کاربر

شما به عنوان کاربر از حقوق زیر برخوردار هستید:

 • باکوینا از کلیه امکانات و زیرساخت‌های فنی متعارف برای حفاظت از اطلاعات خصوصی شما که به منظور بهره‌برداری از خدمات و امکانات باکوینا در اختیار ما قرار دادید، استفاده خواهد کرد تا این اطلاعات مورد سوءاستفاده اشخاص ثالث قرار نگیرد و محرمانگی آنها حفظ شود. البته این امر شامل مواردی‌که که کاربر با اتخاذ اقداماتی یا با بی‌احتیاطی، محرمانگی اطلاعات خصوصی خود را در معرض آسیب و لطمه قرار داده است، نمی‌شود.
 • شما حق دارید تا در هر زمان به اطلاعات شخصی خودتان در پلتفرم باکوینا، دسترسی داشته باشید؛ مگر اینکه این امکان بواسطه دستور نهادهای قضایی یا قانونی مسدود یا محدود شده باشد. همچنین می‌توانید این اطلاعات را بروزرسانی نمایید؛ مشروط بر اینکه این بروزرسانی، خللی در ایفای تعهداتی که برعهده شما است ایجاد نکند و به تایید باکوینا برسد.
 • جزدر مواردیکه نگهداری سوابق و اطلاعات کاربر، به موجب قوانین و مقررات لازم‌الاجرا و قرارداد فی‌مابین یا تشخیص باکوینا ضروری باشد، کاربر حق دارد تا درخواست نماید همراه با حذف حساب کاربری توسط او، اطلاعات اعلامی توسط وی نیز پاک شود.

ماده ۵- سایر شرایط

 • ممکن است باکوینا، مقررات حریم خصوصی را در گذر زمان تغییر دهد. بنابراین شما به عنوان کاربر متعهد هستید که با مراجعه به سایت باکوینا، از آخرین بروزرسانی‌ها، اطلاع حاصل نمایید. بنابراین استمرار استفاده از خدمات و امکانات باکوینا، به منزله قبول این تغییرات و اصلاحات و آخرین نسخه مقررات حاضر است که به عنوان پیوست و جزء جدایی‌ناپذیر قرارداد اصلی میان طرفین معتبر و لازم الاجرا است.
 • به‌منظور ارائه خدمات به شما، باکوینا حق دارد تا از روش‌های مختلف پردازش اطلاعات شما استفاده کند تا اطمینان حاصل نماید که هیچگونه رفتارهای متضمن اقدامات مجرمانه مانند کلاهبرداری، پولشویی، تامین مالی تروریسم، سوءاستفاده از خدمات و امکانات باکوینا یا سایر موارد مجرمانه دیگر توسط حساب کاربری شما، صورت نمی‌گیرد. ازجمله در این فرآیند پردازش، باکوینا هویت شما، معاملات‌تان و الگوهای رفتاری‌تان را تحلیل می‌کند.
 • به منظور اطمینان از رعایت محرمانگی اطلاعات خصوصی‌تان، باکوینا حق دارد تا از قبل از ورود به حساب کاربری‌تان، از شما درخواست نماید تا اسناد و مدارک احراز هویت مورد نیاز را ارائه نمایید. درصورتی‌که شما از ارائه اطلاعات هویتی مورد نیاز امتناع نمایید، باکوینا حق دارد تا با اتخاذ راهکارهای محدودکننده، دسترسی شما را محدود یا ممنوع نماید؛ مگراینکه باکوینا قطعیت حاصل نماید که ورود به حساب کاربری، اصالتا توسط شما صورت گرفته و اطلاعات اعلامی توسط شما صحیح است.
 •  با ایجاد حساب کاربری یا انعقاد قرارداد شرایط و ضوابط استفاده، شما به عنوان کاربر می‌پذیرید که باکوینا حق دارد به منظور ارائه خدمات، اطلاعات ارائه‌شده توسط شما را پردازش نماید و شما با ایجاد حساب کاربری در باکوینا و یا پذیرش قرارداد اصلی و یا استفاده از خدمات و امکانات آن، این حق را کتبا به باکوینا داده‌اید. منتها اگر تصمیم داشته باشید که رضایت پیشین خود را مسترد نمایید، می‌پذیرید که ممکن است ارائه خدمات به شما متوقف، ممنوع یا محدود شود.

ماده۶- تماس با ما

درصورتی‌که شما به‌عنوان کاربر هرگونه سوال یا ابهامی درخصوص مقررات حفظ حریم خصوصی، شرایط و مفاد آن دارید لازم است قبل از امضا و پذیرش قرارداد، سوالات و ابهامات خود را با ما از طریق شماره تماس ۶۳۴۲۵۰۰۰-۰۲۱ در ساعات اداری و آدرس ایمیل: support@bacoina.com طرح نمایید و تنها درصورتی نسبت به ایجاد حساب کاربری و انعقاد این قرارداد و پذیرش مفاد آن اقدام کنید که هیچ مورد مبهم یا سوالی برای شما باقی نمانده باشد. بنابراین کاربر نمی‌تواند پس از انعقاد این قرارداد یا ایجاد حساب کاربری یا استفاده از سایت به ادعای جهل یا عدم اطلاع خود استناد نماید.